SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czy blogerzy staną się dziennikarzami?

Poprawka pomagająca niektórym blogerom uzyskać niektóre przywileje dziennikarskie zbiera sprzymierzeńców w Kongresie.

W amerykańskim Kongresie pojawił się projekt poprawki do Free Flow of Information Act (Prawo Wolnego Przepływu Informacji) wprowadzającej zapis pozwalający na przyznanie blogerom niektórych dziennikarskich praw. Nowe zapisy ułatwiać będą blogerom prowadzenie ich dziennikarskich spraw przez np. przyznanie im prawa do nieujawniania źródła informacji czy prawa do ochrony.

Poprawka idzie jednak dużo dalej, dając prawo niektórym blogerom do nazywania się dziennikarzami. Jeśli projekt wejdzie w życie dziennikarzem nie będzie ten, kto pracuje w mediach, ale ten, kto prowadzi działalność „dziennikarską”. Autorzy poprawki napisali ją jednak bardzo ogólnym językiem dlatego np. przyznanie ochrony w praktyce zależeć będzie od decyzji sądu który dla każdej prośby będzie mógł wydać zależnie od przypadku, odrębną opinię. Co ważne, nowy dokument nie daje każdej osobie uważającej się za dziennikarza czy reportera prawa do dziennikarskich przywilejów. Przyznawane one mają być jedynie w szczególnych przypadkach. Projekt został dopiero przedstawiony w Kongresie, nie wiadomo jakie są komentarze ani propozycje jego zmian.

Dołącz do dyskusji: Czy blogerzy staną się dziennikarzami?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl