SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czytelnictwo prasy w I półroczu 2006

Prezentujemy wyniki badania czytelnictwa prasy w Polsce - PBC General, realizowanego na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa Sp. z o.o. przez instytut Millward Brown SMG/KRC.

 Wyniki obejmują okres pierwszego półrocza br. (styczeń-czerwiec 2006). Badanie realizowane jest na w pełni losowej próbie ogólnopolskiej, wśród obywateli Polski w wieku 15-75 lat.

Wśród dzienników ogólnopolskich na pozycji lidera Fakt  - 20,90%, a dalej: Gazeta Wyborcza - 20,19%, Super Express - 9,53%, Metro (dziennik bezpłatny) - 8,28%, Dziennik Polska Europa Świat - 7,26%, Rzeczpospolita - 5,77%, Metropol (dziennik bezpłatny) - 4,78%, Przegląd Sportowy - 4,63%, Gazeta Prawna - 2,55%, Giełda Samochodowa - 1,16%, Puls Biznesu - 0,57%, pierwszą dwunastkę z wynikiem 0,28% zamyka Parkiet Gazeta Giełdy.

 

Pismogrupa celowa

N =procent respondentów
Fakt2137620,90%
Gazeta Wyborcza2137620,19%
Super Express213769,53%
Metro (dziennik bezpłatny)213768,28%
Dziennik Polska Europa Świat79497,26%
Rzeczpospolita213765,77%
Metropol (dziennik bezpłatny)213764,78%
Przegląd Sportowy213764,63%
Gazeta Prawna213762,55%
Giełda Samochodowa179661,16%
Puls Biznesu213760,57%
Parkiet Gazeta Giełdy213760,28%

Pierwsza dziesiątka tygodników przedstawia się następująco:
Tele Tydzień - 31,38%, Pani Domu - 18,26%, Życie na Gorąco - 18,22%, Przyjaciółka - 18,10%, Chwila dla Ciebie - 15,68%, NAJ - 15,40%, Tina - 14,18%, Newsweek - 9,99%, Wprost - 9,37%, Gala - 8,92%.

 

Tele Tydzień2137631,38%
Pani Domu2137618,26%
Życie na Gorąco2137618,22%
Przyjaciółka2137618,10%
Chwila dla Ciebie2137615,68%
NAJ2137615,40%
Tina2137614,18%
Newsweek213769,99%
Wprost213769,37%
Gala213768,92%
Auto Świat213768,12%
Angora213768,09%
Tele-Świat213767,82%
Polityka213767,81%
Twoje Imperium213766,11%
To i Owo213765,67%
Magazyn Telewizyjny Kurier TV213764,55%
Takie jest Życie213764,14%
Super TV213764,14%
Przekrój213763,75%
Motor213763,73%
Rewia213762,95%
Dzień Dobry (tygodnik bezpłatny)179192,94%
Gość Niedzielny213762,90%
Imperium TV213762,73%
Teleprogramy213762,71%
Tele Max213761,72%
Forum213761,36%
Bella Relaks213761,24%
Jarmark213760,78%
Tygodnik Siedlecki213760,73%
Anonse (wyd. pomorskie) - Tygodnik37760,69%
Tygodnik Ostrołęcki213760,39%

Skromna grupa dwutygodników: Viva - 9,68%, Z Życia Wzięte - 9,22%, Komputer Świat - 7,89%, Na Żywo - 6,55%, Bravo - 5,61%, Sukcesy i Porażki - 3,76%, Bravo Sport - 3,29%, Bravo Girl -2,92%, Świat Seriali - 2,28%, Monitor Księgowego - 0,53%.

 

Viva213769,68%
Z Życia Wzięte213769,22%
Komputer Świat213767,89%
Na Żywo213766,55%
Bravo213765,61%
Sukcesy i Porażki213763,76%
Bravo Sport213763,29%
Bravo Girl213762,92%
Świat Seriali213762,28%
Monitor Księgowego213760,53%

Najpopularniejszymi miesięcznikami w okresie od stycznia do czerwca 2006 były: Claudia - 14,34%, Twój Styl - 10,36%, Olivia - 9,13%, Cztery Kąty - 8,93%, Focus - 7,54%, Poradnik Domowy - 7,45%, Mój Piękny Ogród - 6,50%, Auto Moto - 5,74%, Świat Kobiety - 5,61%, Murator - 5,45%.

 

Claudia2137614,34%
Twój Styl2137610,36%
Olivia213769,13%
Cztery Kąty213768,93%
Focus213767,54%
Poradnik Domowy213767,45%
Mój Piękny Ogród213766,50%
Auto Moto213765,74%
Świat Kobiety213765,61%
Murator213765,45%
CKM213765,17%
Mamo To Ja213764,79%
Dobre Rady213764,77%
Moje Mieszkanie213764,65%
National Geographic213764,56%
Avanti213764,40%
Glamour213764,06%
CD Action213763,54%
Cosmopolitan213763,49%
Ładny Dom213763,44%
M jak mieszkanie213763,37%
Playboy213763,37%
Auto Motor i Sport213763,27%
Dziewczyna213763,05%
Twoje Dziecko213762,89%
Popcorn213762,87%
Zdrowie213762,85%
Pani213762,85%
Moje Gotowanie213762,77%
Dziecko213762,74%
Przegląd Reader's Digest213762,63%
Samo Zdrowie213762,63%
Uroda213762,63%
Dom & Wnętrze213762,62%
Elle213762,58%
Magazyn dla Rodziców Mam Dziecko213762,50%
Kwietnik213762,47%
Cienie i Blaski213762,40%
Komputer Świat Ekspert213762,39%
Ogrody, Ogródki, Zieleńce213762,29%
Joy114542,19%
Kuchnia213762,03%
Film213761,98%
Vita213761,97%
Rodzice213761,97%
Burda213761,85%
Świat Motocykli213761,81%
PC Format213761,77%
Twist213761,75%
Mój Piękny Dom179191,73%
Click213761,63%
Dobre Wnętrze213761,61%
Komputer Świat - Gry213761,55%
Majster213761,52%
Zwierciadło213761,45%
Logo114541,42%
Sekrety Serca213761,04%
Twój Maluszek213761,03%
Men's Health213761,02%
Play213760,88%
Sól i Pieprz213760,86%
Super Linia213760,84%
Forbes213760,84%
Zbuduj Dom213760,82%
Sukces213760,75%
Elle Decoration37760,71%
Voyage213760,64%
Shape213760,64%
Podróże213760,62%
Architektura-Murator213760,45%
Żagle213760,43%
Manager Magazin213760,42%
Fun Club213760,41%

Jedynym uwzględnionym w badaniu dwumiesięcznikiem jest Pani Domu Poleca - 4,32%.

Fale [6]: styczeń 2006 : czerwiec 2006    
 grupa celowa: wszystkie przypadki    
    Wielkość (ważona): 30 136 052 (21 376 przypadków, 100,0% całej próby)
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czytelnictwo prasy w I półroczu 2006

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl