SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Wakacje.pl: Damian Ozga odchodzi, nowym wiceprezesem Krzysztof Zych

Z początkiem lutego w Grupie Wakacje.pl (Wirtualna Polska Holding) wejdą w życie zmiany w kadrze kierowniczej: wiceprezes Damian Ozga, który kierował departamentem produktu i sieci stacjonarnej, skupi się na funkcji prezesa zarządu Parklot.pl. Z kolei na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w Wakacje.pl awansuje Krzysztof Zych. Nowy szef produktu w Wakacje.pl ma być znany do końca pierwszego półrocza 2021.

Krzysztof Zych, fot. materiały prasoweArticle

Zmiany personalne i strukturalne w zespole zarządzającym Wakacje.pl mają być konsekwencją transakcji z maja 2018 roku, kiedy Wakacje.pl kupiły zarządzaną przez Damiana Ozgę sieć My Travel. Ustąpi on ze stanowiska wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za produkt i sieć stacjonarną, natomiast zostanie w grupie Wakacje.pl oraz w zespole Dariusza Górznego na stanowisku prezesa zarządu Parklot.pl - spółki przejętej przez Wakacje.pl w 2018 roku. Dostarcza ona miejsc parkingowych przy lotniskach w całej Polsce, Niemczech i Czechach. Ozga ma tam odpowiadać za realizację strategii rozwoju biznesu w Polsce, a także ekspansję zagraniczną.

- Przed nami wyzwania związane z wyjściem z kryzysu i ambitne plany dla sieci stacjonarnej, która ma wracać do normalności szybciej niż rynek, na sztandary strategiczne wzięliśmy też ofensywę w zakresie oferty produktowej. Oba te obszary wymagają więc pełnej atencji na poziomie Zespołu Zarządzającego, dlatego wraz z ustąpieniem Damiana Ozgi ze stanowiska podjąłem decyzję o rozdzieleniu odpowiedzialności za każdy z nich - komentuje Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl.

- Czas spędzony w Wakacje.pl był dla mnie bardzo owocny. Zbudowanie synergii i efektywności trzech marek po akwizycjach wymagało bardzo dużego zaangażowania, były to dla mnie doświadczenia nowe i wiele się w tym obszarze nauczyłem. Niezwykle cennym doświadczeniem, a zarazem sporym wyzwaniem w zakresie zarządzania obszarem produktu było wzięcie ogromnej odpowiedzialności za zabezpieczenie organizacji produktowo. Niemniej cieszę się, że swoje zadania udało mi się zrealizować dobrze, o czym świadczy kontynuacja współpracy w roli prezesa zarządu Parklot - dodaje Damian Ozga.

Krzysztof Zych awansuje na wiceprezesa ds. sprzedaży 

Zgodnie ze strategią, która ma odpowiadać na wyzwania związane z pandemią, w Wakacje.pl odpowiedzialności za kanały sprzedaży online i offline powierzone zostaną jednemu managerowi - nowo utworzonym departamentem sprzedaży i sieci stacjonarnej pokieruje Krzysztof Zych. Do tej pory był członkiem zespołu zarządzającego i odpowiadał za obszar sprzedażowy i posprzedażowy w kanale online Wakacje.pl.

Teraz Krzysztof Zych pokieruje niemal 200-osobowym zespołem i siecią ponad 300 salonów sprzedaży. - Nasze wysiłki zawsze koncentrowały się na zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń zakupowych dla klientów Wakacje.pl. Skupiając w jednym departamencie sprzedaż online i offline będziemy mogli efektywnie realizować strategię omnichannel, która stawia klienta w centrum uwagi niezależnie od miejsca, w jakim finalizuje transakcje - deklaruje Krzysztof Zych.

Manager jest związany z zespołem Wakacje.pl od 2018 roku. Zarządzał zespołami sprzedażowymi i posprzedażowym w kanałach online. Głównymi wyzwaniami Krzysztofa Zycha w nowej roli będzie realizacja strategii "client first" oraz budowa przewagi sieci franczyzowej w oparciu o dane i potencjał analityczny, drzemiący w grupie Wakacje.pl oraz Wirtualna Polska Holding.

W przeszłości Krzysztof Zych zarządzał zespołami sprzedażowymi i produktowymi w spółkach z obszaru mediów internetowych i e-commerce - w Wirtualnej Polsce, Goldbach Audience i ARBOinteractive.

Z kolei stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za produkt w Wakacje.pl pozostanie nieobsadzone do końca pierwszego półrocza. W tym czasie za rozwój oferty oraz relacje z partnerami biznesowymi będzie odpowiadała dyrektor produktu Jolanta Kołodziejczyk, która będzie zdawać raporty z działalności bezpośrednio do Dariusza Górznego.

- Nazwisko nowego wiceprezesa ogłoszę do końca czerwca. Jestem jednak spokojny o jakość zarządzania tym obszarem w okresie przejściowym, bowiem Jolanta jest bardzo doświadczonym i skutecznym managerem i w najbliższych miesiącach, współpracując bezpośrednio ze mną, będzie realizowała w normalnym trybie naszą strategię produktową - uważa Górzny.

Spółka Wakacje.pl posiada platformę sprzedaży wycieczek – Wakacje.pl oraz jest właścicielem sieci ponad 300 salonów własnych i franczyzowych. Działa na rynku od 21 lat. W portfolio grupy są marki Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl. Od 2017 roku jest częścią Wirtualna Polska Holding.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Wakacje.pl: Damian Ozga odchodzi, nowym wiceprezesem Krzysztof Zych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
Po co komuś jakieś tam wakacje, jak jest bookings???
odpowiedź