SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dan Decasper nowym szefem warszawskiego centrum Google Cloud. Joanna Obstój i Marcin Mierzejewski w kierownictwie

Nowym szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud został Dan Decasper, który objął również funkcję wiceprezesa Google. Zastąpił na stanowisku Honzę Fedaka. Jednocześnie do zespołu zarządzającego pracą biura dołączyli Joanna Obstój, jako dyrektorka ds. inżynierii UI oraz Marcin Mierzejewski, jako dyrektor ds. inżynierii w dziale Cloud Networking.

Dan DecasperArticle

Warszawskie biuro jest największym centrum rozwoju technologii chmurowych Google w Europie i odpowiada za rozwój narzędzi, z których korzystają globalni klienci usług Google Cloud (jak Spotify, Snapchat czy Twitter) oraz które umożliwiają działanie produktów własnych Google (w tym wyszukiwarki, YouTube, poczty Gmail i Zdjęć Google).

W ramach trwających inwestycji Google w Polsce firma zapowiada dynamiczny wzrost zatrudnienia w centrum inżynierskim w Warszawie. Ogłosiła też utworzenie zespołu ds. wdrażania technologii w biurze we Wrocławiu. To część przygotowań firmy do otwarcia polskiego regionu Google Cloud, czyli lokalnej infrastruktury obliczeniowej - będzie to jedyna tego typu inwestycja, którą firma uruchomi w 2021 r. w Europie.

Czytaj także: Google usunął 3,1 mld reklam w 2020 roku. 99 mln to oszustwa związane z koronawirusem

Dan Decasper nowym szefem

Teraz poinformowano, że nowym szefem centrum w Warszawie został Dan Decasper, który objął również funkcję jednego z wiceprezesów koncernu Google.

Dan Decasper przez ostatnią dekadę był wiceprezesem amerykańskiej giełdowej spółki technologicznej Pure Storage, która opracowuje sprzęt i oprogramowanie do przechowywania danych all-flash. W tym czasie był odpowiedzialny m.in. za założenie i rozwój centrum R&D firmy w Pradze.

Wcześniej Decasper był współzałożycielem Cirtas Systems - startupu działającego w dziedzinie cloud gateway, a także kierował zespołami inżynierskimi w Citrix Systems. Ukończył studia magisterskie i posiada tytuł doktora nauk informatycznych Swiss Federal Institute of Technology (ETH) w Zurychu. Jest właścicielem 18 patentów.

Decasper zastąpił w kierowaniu warszawskim centrum Google Honzę Fedaka, który objął inne stanowisko w dziale inżynierskim Google w USA.

- Zdecydowałem się dołączyć do Google, bo jestem niezwykle podekscytowany możliwością pracy z tak świetnym zespołem w Warszawie, z którym wspólnie będziemy rozwijać największe centrum inżynierskie Google Cloud w Europie – zaznacza w komunikacie Dan Decasper. - Rozbudowa warszawskiego biura to dla nas priorytet, bo już teraz powstaje tu wiele z naszych najważniejszych produktów i technologii, z których korzystają najwięksi światowi klienci Google Cloud.

Nowi menedżerowie w kierownictwie

Google poinformował także, że do zespołu zarządzającego centrum technologii chmurowych w Warszawie dołącza Joanna Obstój, która obejmie stanowisko dyrektorki ds. inżynierii. Będzie liderką działu tworzącego interfejs użytkownika (UI) wiodących produktów Google Cloud takich jak Google Kubernetes Engine i platforma Anthos.

Joanna Obstój przez ostatnie 14 lat pracowała w Goldman Sachs, gdzie kierowała zespołami Global Markets Engineering w Warszawie oraz była założycielką programu Warsaw Women’s Network. Ukończyła informatykę na Politechnice Śląskiej.

Czytaj także: Google Play obniży do 15 procent opłaty za obsługę deweloperów. Chce wspomóc twórców aplikacji w rozwoju

Z kolei dyrektorem w warszawskim biurze inżynieryjnym Google został Marcin Mierzejewski, odpowiedzialny za obszar Cloud Networking. Marcin Mierzejewski będzie zarządzał zespołem zajmującym się budową globalnych usług i technologii sieciowych Google Cloud Platform, skoncentrowanych na skalowaniu, bezpieczeństwie i kompleksowym monitorowaniu sieci.

Marcin Mierzejewski poprzednio był szefem krakowskiego biura inżynieryjnego amerykańskiej firmy OpenX. Doświadczenie zawodowe zdobywał też w Fujitsu i Motoroli. Jest absolwentem automatyki i robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W minionym kwartale koncern Alphabet (którego częścią jest Google) osiągnął wzrost przychodów o 23,5 proc. do 56,9 mld dolarów i zysku netto z 10,67 do 15,23 mld dolarów. Wpływy reklamowe z YouTube’a zwiększyły się o 46 proc., a z Google Cloud - z 2,61 do 3,83 mld dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dan Decasper nowym szefem warszawskiego centrum Google Cloud. Joanna Obstój i Marcin Mierzejewski w kierownictwie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl