SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od maja Danuta Holecka szefową „Wiadomości”. Jarosław Olechowski: naturalny wybór

Od środy, 1 maja br. funkcję kierownika redakcji „Wiadomości” oficjalnie zacznie pełnić Danuta Holecka - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Chcemy, aby „Wiadomości” kierowane przez Danutę Holecką jeszcze mocniej poszerzyły grono widzów - komentuje nam Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Danuta Holecka, fot. TVPArticle

O tym, że Danuta Holecka zostanie nowym szefem „Wiadomości” informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Oficjalnie Holecka funkcję kierownika redakcji „Wiadomości” oficjalnie zacznie pełnić od środy, 1 maja br.

- O wyborze redaktor Danuty Holeckiej na stanowisko szefa redakcji „Wiadomości” zdecydowało jej doświadczenie oraz profesjonalizm. Dodatkowo ma autorytet w zespole redakcyjnym i cieszy się sympatią współpracowników. To był naturalny wybór - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Podstawowym celem Danuty Holeckiej, jako nowej szefowej „Wiadomości”, jest wzrost oglądalności tego dziennika. - Chcemy, aby „Wiadomości” kierowane przez Danutę Holecką jeszcze mocniej poszerzyły grono widzów - informuje nas Olechowski.

- Nawet z danych Nielsena wynika, że od jesieni ubiegłego roku „Wiadomości” notują wzrost oglądalności, zwłaszcza w tak zwanej grupie komercyjnej. To sukces, szczególnie biorąc pod uwagę spadki oglądalności komercyjnej konkurencji. Oznacza to, że widzowie doceniają naszą ciężką pracę. „Wiadomości” to dynamiczny program, w którym mamy bardzo dużo łączeń na żywo. Relacjonujemy z miejsc, w których dzieją się najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie - dodaje szef TAI.

Oficjalne przedstawienie Danuty Holeckiej zespołowi „Wiadomości” odbyło się w poniedziałek. Umowa z dziennikarką została podpisana w zeszłym tygodniu.

Danuta Holecka bez zmian będzie jedną z prowadzących główne wydanie „Wiadomości”. Na chwilę obecną serwis współprowadzi ona na zmianę z Michałem Adamczykiem i Edytą Lewandowską. Holecka ma być też nadal jednym z gospodarzy „Minęła 20” w TVP Info.

Od sierpnia 2017 roku - przez rok - funkcję szefa „Wiadomości” sprawował Jarosław Olechowski. Gdy został dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, „Wiadomości” nie miały kierownika. Jednak jako szef TAI sprawował nadzór nad programem, był także jednym z jego wydawców.

Od marca kierownikiem redakcji „Teleexpressu” jest Mariusz Jarosiewicz, a „Panoramy” - Adam Krzykowski.

Holecka w TVP od 30 lat

Danuta Holecka z Telewizją Polską jest związana od prawie 30 lat. W tym czasie przez wiele lat m.in. prowadziła główne i boczne wydanie „Wiadomości”.

Holecka została odsunięta od „Wiadomości” jesienią 2010 roku, kiedy to dziennikiem zaczęła kierować Małgorzata Wyszyńska. Ponownie serwis zaczęła prowadzić w styczniu 2016 roku (po tym jak prezesem Telewizji Polskiej został Jacek Kurski).

Według badania Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,82 mln widzów, z czego 2,39 mln w TVP1, a 428 tys. w TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Od maja Danuta Holecka szefową „Wiadomości”. Jarosław Olechowski: naturalny wybór

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jas
akt oskarżenia będzie się rozrastał....
odpowiedź
User
Tola
Feminizm górą- brawo!
odpowiedź
User
walter
Ta kobieta przypomina gospodynię domową, a nie dziennikarkę
odpowiedź