SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

David Preece nowym dyrektorem zarządzającym Panasonic w Europie Środkowo-Wschodniej. Zastąpił Takashi Furumoto

Od 1 października 2019 r. David Preece został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego firmy Panasonic w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. -  Ogromny potencjał wzrostu widzę w szczególności w rozwijających się segmentach, którymi są produkty do pielęgnacji ciała oraz słuchawki - zapowiada menedżer. Preece zastąpił na stanowisku Takashi Furumoto, który powrócił do centrali w Japonii.

 

Article

David Preece podjął pracę w brytyjskim oddziale firmy Panasonic w 1991 r. Wcześniej był związany z branżą cyfrowych instrumentów muzycznych i japońską firmą Roland. W trakcie swojej kariery zawodowej zajmował różne stanowiska w obszarze sprzedaży i marketingu w Europie.

W 2013 r. David Preece przeniósł się do centrali marketingu Panasonic w Niemczech jako dyrektor ds. strategii marki. Po powrocie do Wielkiej Brytanii w 2015 r. był dyrektorem ds. marketingu oraz zastępcą dyrektora zarządzającego. Teraz poinformowano, że od 1 października br. Preece został nowym dyrektorem zarządzającym Panasonic w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dotychczasowy regionalny dyrektor, Takashi Furumoto, który sprawował swoją funkcję od sierpnia 2016 r. powrócił do pracy w centrali koncernu Panasonic w Japonii.

- Przybywam z rynku, na którym Panasonic zajmuje dominującą pozycję w segmencie produktów powszechnego użytku, takich jak telewizory OLED, cyfrowe aparaty fotograficzne, sprzęt audio i wideo, telefony, artykuły gospodarstwa domowego i produkty do pielęgnacji ciała – zaznacza David Preece w komunikacie. - Wielkie szanse na zwiększenie obrotów dostrzegam również w tym regionie.

Nowy dyrektor przyznaje, że główne domeny Panasonica to sprzęt audio-wideo oraz rejestracja obrazu. - Ale ogromny potencjał wzrostu widzę też w szczególności w rozwijających się segmentach, którymi są: produkty do pielęgnacji ciała, gdzie Panasonic jest liderem w Japonii i traktuje Europę jako główny rynek, na którym chce rozwijać swoją pozycję, oraz słuchawki, gdzie Panasonic rozbudowuje bazę badawczo-rozwojową z myślą o wdrażaniu unikatowych, samodzielnie opracowanych innowacji – zaznacza Preece. - W tym fascynującym okresie zmian w firmie chciałbym wzmocnić relacje z placówkami handlowymi. Liczę też na to, że inwestycje przyniosą obustronne korzyści w postaci rentownej sprzedaży detalicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: David Preece nowym dyrektorem zarządzającym Panasonic w Europie Środkowo-Wschodniej. Zastąpił Takashi Furumoto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl