SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Deloitte: Blisko 2/3 banków nadal nie spełnia standardów dyrektywy MiFID

Eksperci firmy doradczej Deloitte ustalili, że blisko 2/3 badanych banków komercyjnych nie spełnia w zadowalający sposób standardów, wprowadzonych w życie 17 czerwca br. poprzez wprowadzone wówczas przepisy wykonawcze wprowadzające na polski rynek postanowienia Dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych - MiFID.

"17 czerwca br. w życie weszły przepisy wykonawcze wprowadzające na polski rynek postanowienia Dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych - MiFID. Eksperci firmy doradczej Deloitte sprawdzili, w jaki sposób nowe regulacje zostały wdrożone w polskich bankach. Według przygotowanej analizy jest lepiej niż rok temu, jednak nadal blisko 2/3 badanych banków komercyjnych nie spełnia obowiązujących standardów w sposób zadowalający" - poinformował Deloitte w komunikacie prasowym w czwartek.

Eksperci Deloitte sprawdzili, czy banki oferujące klientom instrumenty inwestycyjne wdrożyły dobre praktyki wymagane przez MiFID. Celem analizy było sprawdzenie między innymi poziomu ochrony inwestycyjnej zapewnianej klientom detalicznym oraz zakresu świadczonych na rzecz klienta usług doradczych po wejściu w życie dyrektywy.

"Regulacje odnoszące się do szerokiego spektrum operacji finansowych i usług inwestycyjnych dotyczą w szczególności obrotu instrumentami rynku pieniężnego, jednostkami funduszy inwestycyjnych oraz papierami wartościowymi i instrumentami pochodnymi, a także świadczenia usług powierniczych i doradztwa inwestycyjnego" - czytamy dalej w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deloitte: Blisko 2/3 banków nadal nie spełnia standardów dyrektywy MiFID

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl