SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DHL kupi 2 tysiące robotów. Pomogą w dostawach z magazynów

DHL Supply Chain zamierza do 2022 roku zakupić 2 tysiące robotów od firmy Locus Robotics. Maszyny będą wykorzystywane w kompletowaniu dostaw dla odbiorców w magazynach DHL.

 

DHL jest obecnie jedną z największych firm logistycznych na świecie. Firma funkcjonuje na rynku od 1969, obecnie ma swoje filie w ponad 220 krajach, w tym także w Polsce.

Roboty w magazynach DHL

Teraz poinformowano, że DHL Supply Chain, segment logistyki kontraktowej Grupy Deutsche Post DHL, podpisał umowę rozszerzającą współpracę z Locus Robotics związaną z zakupem robotów magazynowych.

Jak podają partnerzy początkowa inwestycja w roboty wspomagające kompletację okazała się skuteczna w zakresie operacji na skalę handlową, a nowa umowa o wartości wielu milionów dolarów (nie podano dokładnej kwoty) zwiększy zakres strategii przyspieszonej cyfryzacji DHL.

Zgodnie z zapowiedzią do 2022 r. DSC planuje nabyć do 2 tys. robotów, dzięki czemu stanie się najistotniejszym klientem Locus Robotics na świecie. Roboty wspomagające kompletację wykorzystywane są głównie w handlu elektronicznym bądź w magazynach klientów, gdzie wspomagają operację kompletacji oraz uzupełniania zapasów, przez co zwiększają wydajność i przyspieszają proces dostaw.

Czytaj także: DHL Parcel promuje szybkie nadawanie paczek kampanią „Zapanuj nad paczkami. Wysyłaj po królewsku"

- Szczególnie ważna jest dla nas możliwość nieustannej optymalizacji łańcuchów dostaw, roboty wspomagające kompletację są w tym zakresie niezwykle wydajne - zaznacza w komunikacie Markus Voss, globalny dyrektor operacyjny i dyrektor ds. Informacji DHL Supply Chain. - Obecnie w użytku przemysłowym w naszych magazynach w USA, Europie i Zjednoczonym Królestwie znajduje się ponad 500 robotów wspomagających kompletację. Do końca tego roku w kolejnych ponad 20 lokalizacjach pojawi się dodatkowe 500 robotów. Technologia kompletacji przez roboty współpracujące z człowiekiem sprawdziła się w nowoczesnych magazynach, wykazując się wydajnością i niezawodnością. Zidentyfikowano już kolejne lokalizacje ze szczegółowymi planami wdrożenia pozostałych robotów, które zostaną przekazane w 2022 roku. Jednak ogólny potencjał robotów wspomagających kompletację dla magazynów DHL jest jeszcze większy. Jesteśmy więc pewni, że osiągniemy założone wraz z Locus Robotics cele.

Dalsze wdrożenie robotów ma stanowić kolejny etap w ramach strategii przyspieszonej cyfryzacji DHL Supply Chain. DHL przekonuje, że roboty wspomagające kompletację przyczyniają się do redukcji czasu potrzebnego na prowadzenie wózków przez magazyn, zmniejszają wysiłek fizyczny pracowników oraz zwiększają wydajność kompletacji. Wyświetlają zdjęcia produktów do pobrania, obliczają optymalne trasy i ograniczają czas wymaganego szkolenia.

Czytaj także: Amazon ruszył w polskiej wersji. Ponad 100 mln produktów, dostawy przez InPost, DHL i Pocztę Polską

Dodatkowo maszyny mogą w prosty sposób zostać zintegrowane z architekturą systemu magazynowego poprzez Innovation Center DHL Supply Chain i są dobrze odbierane przez pracowników. Co więcej, w trakcie szczytowych okresów roboty stanowią optymalne rozwiązanie umożliwiające zwiększenie mocy operacyjnych, gdyż łatwo można dodać kolejne jednostki przy minimalnej ingerencji w pracę dotychczasowej floty.

Dołącz do dyskusji: DHL kupi 2 tysiące robotów. Pomogą w dostawach z magazynów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl