SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dialog wprowadzi komórki

Dialog jako wirtualny operator komórkowym rozpocznie działalność dopiero w drugiej połowie roku. Nowa usługa zostanie skierowana do obecnych abonentów telefonii stacjonarnej.

Telefonia Dialog już kilka miesięcy temu zapowiadała szybkie wprowadzenie do swojej oferty usług telefonii komórkowej jako tzw. wirtualny operator komórkowy (MVNO). Z informacji, do jakich dotarł Money.pl wynika, że na podpisanie odpowiedniej umowy z Polkomtelem i wdrożenie tej usługi, potencjalni zainteresowani klienci muszą jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Przedstawiciele Dialogu mają nadzieję, że nową usługę będą mogli uruchomić, już po drugim kwartale. Oferta komercyjna nie będzie jednak od razu dostępna wszystkim zainteresowanym klientom w całej Polsce.

"W pierwszym etapie skierujemy nową ofertę do naszych abonentów jako czwartą usługę, po telefonie stacjonarnym, internecie i telewizji cyfrowej. Liczba naszych użytkowników zbliża się obecnie do 500 tys." - powiedziała Money.pl, Marta Pietranik, rzecznik prasowa w Dialogu.

Wybór Polkomtela jako partnera Dialogu przy wdrożeniu usługi wirtualnego operatora komórkowego nie jest przypadkowy. KGHM Polska Miedź jest właścicielem wrocławskiego operatora i jednocześnie jednym z głównych akcjonariuszy Polkomtela. Przy takich powiązaniach kapitałowych podpisanie umowy pomiędzy operatorami wydaje się całkowicie naturalne.

Na razie, na rynku krajowym działa tylko jeden wirtualny operator komórkowy. Jest nim mBank, który umowę na MVNO podpisał właśnie z Polkomtelem.

Prawdziwego "wysypu" ofert ze strony kolejnych firm należy spodziewać się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dialog wprowadzi komórki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl