SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group ze wzrostem wpływów o 15 proc.

Według szacunkowych danych w pierwszym kwartale br. firma marketingu internetowego Digitree Group osiągnęła wzrost przychodów o 15 proc. do 14,62 mln zł. W całym ub.r. zanotowała spadek wpływów o 6,4 proc. i 1,28 mln zł straty netto.

Article

W komunikacie giełdowym Digitree Group podano, że wzrost przychodów w minionym kwartale „został wypracowany w szczególności w segmentach Enterprise na produktach wdrożeniowych oraz E-commerce 360”.

Sprawozdanie finansowe za zeszły kwartał firma przedstawi 20 maja.

Spadek wpływów i strata Digitree Group w ub.r.

Kilka dni temu Digitree Group podała wyniki finansowe za cały ub.r. Skonsolidowane przychody firmy zmalały 6,4 proc., z 58,3 do 54,6 mln zł. Bez uwzględnienia spółek Adepto i VideoTarget, które Digitree Group sprzedaław ub.r., spadek wpływów wyniósł 3,7 proc.

Koszty operacyjne firmy zmalały z 59,05 do 55,71 mln zł. Przełożyło się to na spadek wyników rentowności: zysk EBITDA zmalał z 3,29 do 3,17 mln zł, strata operacyjna powiększyła z 883,4 tys. zł do 1,22 mln zł, a strata netto - z 1,3 do 1,35 mln zł.

- Już ponad 50 proc. naszych przychodów pochodzi z działań dla branży e-commerce - udział tej branży w naszym portfolio stale powiększa się na przestrzeni lat, dzięki czemu możemy liczyć na to, że wraz z szybszym rozwojem e-commerce, wzrastać będą również spółki z naszej Grupy - komentuje Rafał Zakrzewski, od połowy ub.r. prezes Digitree Group.

- Naszym celem jest efektywne zaspokajanie potrzeb klientów w różnych segmentach biznesowych, zarówno na poziomie zaawansowanych, wielopoziomowych wdrożeń, jak również wsparcia mniejszych biznesów przy pomocy rozwiązań SaaS, które produktowo bazują na naszej szerokiej ekspertyzie pochodzącej z segmentu Enterprise. Jednocześnie będziemy też dążyć do podniesienia poziomu osiąganych przychodów i satysfakcjonującej rentowności Grupy - zapowiada.

W styczniu br. Digitree Group przyjęła strategię na lata 2021-2023. Chce rozwijać obecne usługi, wprowadzać nowe rozwiązania dla branży e-commerce oraz osiągać więcej wpływów z zagranicy, nie wyklucza przejęć. Firma liczy, że jej wpływy będą rosły średniorocznie o 17 proc., a zysk EBITDA o 25 proc. Nie zamierza wypłacać dywidendy.

Firma jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W czwartek po południu przy kursie 6,60 zł jej kapitalizacja wynosiła 16,41 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Digitree Group ze wzrostem wpływów o 15 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl