SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Do Rzeczy” sprzedaje się gorzej od „W Sieci”, ale zarabia więcej z reklam

W ub.r. średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro) była o 7,8 tys. niższa niż „W Sieci” (Fratria). Jednak pierwszy tygodnik cennikowo zarobił z reklam o 7,7 mln zł więcej od drugiego.

Article

Tygodniki „W Sieci” i „Do Rzeczy” pojawiły się na rynku po odejściu w listopadzie 2012 roku z „Uważam Rze” zespołu redakcyjnego kierowanego przez Pawła Lisickiego. Pierwszy zadebiutował już w grudniu 2012 roku, a od marca do sierpnia ub.r. ukazywał się jako „Sieci” z powodu roszczeń Grzegorza Hajdarowicza dotyczących jego pierwotnego tytułu (więcej na ten temat). Drugi pojawił się na rynku pod koniec stycznia ub.r.

Jak wynika z danych ZKDP opracowanych przez Wirtualnemedia.pl, oba pisma zanotowały podobny start sprzedażowy - ich pierwsze numery rozeszły się w ok. 119 tys. egz. Jednak sprzedaż „Do Rzeczy” już po dwóch miesiącach zmalała poniżej 100 tys. egz., natomiast w przypadku „W Sieci” utrzymywała się powyżej tego poziomu przez pierwsze cztery miesiące. W efekcie w marcu tygodnik braci Karnowskich zrównał się sprzedażowo z pismem kierowanym przez Pawła Lisickiego, a w kolejnych miesiącach miał nad nim wyraźną przewagę. Największa była ona w październiku (18,8 tys. egz.), a najmniejsza (4 tys. egz.) - w lipcu i wrześniu.

W drugiej połowie ub.r. średnia sprzedaż „W Sieci” wynosiła od 83 do 94 tys. egz., natomiast sprzedaż „Do Rzeczy” w czwartym kwartale zmalała do 71-74 tys. egz.

W całym ub.r. tygodnik Karnowskich sprzedawał się przeciętnie w 94 393 egz., a pismo Lisickiego - w 86 614. Pierwszy tytuł do lipca kosztował 3,90 zł, a później 4,95 zł, natomiast drugi analogiczną podwyżkę (z 3,95 do 4,90 zł) wprowadził w październiku.

>>> Sprzedaż tygodników opinii w 2013 r.: „Uważam Rze”, „Wprost” i „Gazeta Polska” straciły najwięcej

Jednak „Do Rzeczy” zanotowało wyższe od „W Sieci” rozpowszechnianie płatne razem - 95 946 egz. wobec 94 404 egz. Wynika to z faktu, że średnio 8 332 egz. każdego wydania „Do Rzeczy” było oferowanych w niższych cenach, przede wszystkim w formie elektronicznej. W przypadku „W Sieci” takie rozpowszechnianie w skali roku wynosiło przeciętnie zaledwie 11 egz.

Na kolejnej podstronie porównanie wpływów reklamowych „Do Rzeczy” i „W Sieci”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Do Rzeczy” sprzedaje się gorzej od „W Sieci”, ale zarabia więcej z reklam

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Pan Bierecki osobiście pilnuje by płynęła kroplówka ze SKOK-ów do gadzinówki Karnowskich.
16 22
odpowiedź
User
sas
fajne wykresy:)
4 8
odpowiedź
User
kamil
Warto pamiętać,że Do Rzeczy jest pismem konserwatywno-liberalnym.
19 3
odpowiedź
User
pit
a gdzie ten liberalizm?
4 7
odpowiedź
User
znawca
A ja obstawiam, że realnie Do Rzeczy ma niższe przychody z reklam od W Sieci, nawet licząc bez reklam Skoków.
4 7
odpowiedź
User
Tomasz
Powodzenia dla obu tytułów :-)
19 4
odpowiedź
User
xm
Fajnie że krzywa sprzedaży wypocin PISowskich dziobaków leci w dół
8 19
odpowiedź
User
Obywatel
Bo Do Rzeczy da sie czytać a tego gówna tworzonego przez karłów Karnowskich nie da sie czytać bo po protu śmieć a nie tygodnik i tyle w temacie.
7 15
odpowiedź
User
greg
Ja tam czytam oba tytuly ale wole chyba w sieci.
11 6
odpowiedź
User
:P
Ja tam wole w kiblu (je czytac), dobrze robia na zatwardzenie.
5 6
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing