SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobra ocena systemu bankowego w Polsce

72,5 proc. ankietowanych przez instytut Pentor bankowców dobrze ocenia polski system bankowy.

Wyniki badania przedstawiono w środę konferencji Związku Banków Polskich (ZBP) i instytutu Pentor.

Ponad połowa z 200 ankietowanych pracowników sektora bankowego (54 proc.) zgadza się z opinią, że w polskim systemie bankowym nadmiernie reprezentowany jest kapitał zagraniczny. Opinia ta znajduje szczególnie wysoką akceptację w bankach spółdzielczych (wśród 70 proc. ankietowanych pracowników).

9 proc. ankietowanych przedstawicieli sektora bankowego uważa, że ceny usług bankowych w Polsce są zdecydowanie zawyżone. 44,5 proc. "raczej" nie podziela, a 15,5 proc. "zdecydowanie" nie podziela tej opinii.

27 proc. bankowców jest zdania, że sektor bankowy charakteryzuje nadmierna koncentracja. 71 proc. nie zgadza się z tą opinią.

Badania Pentor dotyczyły także oceny działalności ZBP, który w tym roku obchodzi 15-lecie swojej działalności. Dziewięciu na dziesięciu kierowników banków ocenia działalność ZBP pozytywnie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobra ocena systemu bankowego w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl