SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dom Maklerski BOŚ rekomenduje kupno akcji Play

DM BOŚ wydał rekomendację „kupuj” dla akcji Play Communications, właściciela P4. Sobiesław Pająk, szef analityków w Domu Maklerskim BOŚ, wycenił akcję telekomu na 39,4 zł.

fot. Shutterstock.comArticle

Analityk DM BOŚ szacuje, że w tym roku sieć wypracuje 6,6 mld zł przychodów, 2,3 mld zł skorygowanej EBITDA i 385 mln zł zysku netto. W roku 2018 zaś kwoty te wyniosą odpowiednio 6,91 mld zł przychodów, 2,5 mld zł powtarzalnej EBITDA oraz 1 mld zł zysku netto.

Sobiesław Pająk uważa, że inwestycja w akcje telekomu wiąże się z ryzykiem ograniczonych zdolności do budowania pakietów usług w porównaniu z Orange Polska, czy Polkomtelem. Może być to groźne dla inwestorów, jeśli UPC i T-Mobile Polska związałyby się kapitałowo.

- W porównaniu do Orange i Polkomtela Play ma małą możliwość łączenia usług. W dłuższej perspektywie jego pozycja konkurencyjna jest mniejsza od innych operatorów, którzy są w stanie dostarczać w pakiecie więcej niż dwie usługi. To może stać się szczególnie problematyczne w sytuacji sojuszu kapitałowego T-Mobile Polska z UPC. Play jednak tak samo dobrze pasuje do biznesu kablowego UPC, więc w zależności od decyzji UPC i akcjonariuszy Play fundamentalna zmiana sił na rynku może okazać się pozytywna - twierdzi Sobiesław Pająk.

Do szans analityk DM BOŚ zalicza wzrost liczby aktywnych użytkowników, wzrost wskaźnika ARPU z wykorzystania usług, czy możliwe pozyskania dodatkowego finansowania. Bez niego, zdaniem analityka, przy wypłatach wysokiej dywidendy firma zostanie bez gotówki już w 2020 roku.

Rekomendację kupna akcji Play wydał również Haitong Bank, z ceną docelową akcji 41,8 zł. Analitycy banku oczekują, że Play będzie nadal zwiększał swoje przychody w tempie jednocyfrowym (połączenie bazy abonentów i wzrostu ARPU), zaś EBITDA dwukrotnie szybciej za sprawą lewarowania operacyjnego.

Dołącz do dyskusji: Dom Maklerski BOŚ rekomenduje kupno akcji Play

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl