SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Donald Trump atakuje media na Twitterze, 990 krytycznych wpisów od 2015 roku

Od lipca 2015 roku prezydent USA Donald Trump opublikował 990 wpisów atakujących w mniej lub bardziej agresywny sposób media i wybranych dziennikarzy. Wśród najbardziej znienawidzonych przez Donalda Trumpa redakcji znalazły się „New York Times” i CNN, a najczęściej atakowaną dziennikarką była Megyn Kelly z NBC.

Article

Dane dotyczące relacji Donalda Trumpa i amerykańskich mediów na Twitterze oraz aktywności obecnego prezydenta USA zostały zebrane przez studentów uniwersytetu w Nowym Jorku i podane przez serwis Columbia Journalism Review.

Zgodnie ze zgromadzonymi danymi od 16 lipca 2015 r. do 20 grudnia br. Trump zamieścił na Twitterze 990 wpisów, w których w rozmaity sposób zaatakował amerykańskie media.

Relacje obecnego prezydenta USA z tamtejszymi mediami są napięte od czasów startu Trumpa w kampanii prezydenckiej. Wiele tytułów prasowych i stacji telewizyjnych nie kryje swojej niechęci do prezydenta, ten zaś odpowiada mediom atakując je głównie na Twitterze.

Zgodnie z opublikowanym zestawieniem najbardziej nielubianymi przez Trumpa redakcjami są „New York Times” oraz CNN. Spośród ponad 350 tweetów atakujących konkretne firmy medialne 20 proc. dotyczyło „NYT”, a 15 proc. stacji CNN.

Megyn Kelly, była dziennikarka Fox News prowadząca obecnie swój program w NBC jest z kolei najczęściej atakowanym przez Trumpa przedstawicielem mediów. Na z górą 250 agresywnych wpisów prezydenta na temat pojedynczych dziennikarzy ponad 60 dotyczyło Megyn Kelly.

W swoich tweetach na temat mediów Trump w opisywanym okresie ponad 140 razy użył określenia fake news, głównie w odniesieniu do nieprzychylnych dla siebie doniesień medialnych. W 40 proc. wpisów pojawiło się słowo „obraza”, a 28 proc. tweetów zawierało frazę dotyczącą stronniczości mediów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Donald Trump atakuje media na Twitterze, 990 krytycznych wpisów od 2015 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl