SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Durex uczy bezpiecznego seksu za pomocą znanych dzieł sztuki

Firma Reckitt z marką Durex oraz Grupą Ponton chce zwiększać dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej. Marka w nowym projekcie „Sztuka bez wstydu” poszerza swoje działania edukacyjne związane z promowaniem bezpiecznego i odpowiedzialnego seksu. Tym razem dociera do młodych ludzi za pomocą popularnych obrazów z polskich muzeów.

Article

W ramach akcji „Sztuka Bez Wstydu”, za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, najbardziej znane obrazy w Polsce zachęcają do poznawania ciekawych faktów nt. bezpiecznego seksu, świadomej zgody, chorób przenoszonych drogą płciową, ale także powszechnych mitów wokół seksualności.

- Debata publiczna na temat edukacji seksualnej często skupia się na tym, kiedy i czego młodzież uczy się o seksie. Jednak wiemy, że systemowo temat ten potrzebuje w Polsce większego zaangażowania. A młodzi ludzie nadal rozpoczynają życie seksualne pełni niepokoju i lęku, posiłkując się pornografią i radami starszych kolegów i koleżanek. Dlatego marka Durex wspólnie z Grupą Ponton, dąży do tego, aby młodzi ludzie umacniali przekonanie, że seksualność jest normalną częścią tego, kim jesteśmy, a wiedza o niej jest kluczowa, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo - podkreśla Karolina Wierzbicka-Gajda, category manager Wellbeing Poland & EE, Reckitt.

Dzieła sztuki uczą o seksualności

Ponieważ głównym źródłem pozyskiwania wiedzy i informacji przez młodzież jest internet, w ramach projektu „Sztuka Bez Wstydu” powstała specjalna aplikacja, która za pośrednictwem 100 popularnych obrazów ze zbiorów polskich muzeów przekazuje wiedzę z zakresu seksualności. Celem akcji jest udostępnienie rzetelnych, edukacyjnych treści na tematy związane z seksem, aby młodzi ludzie byli w stanie lepiej zrozumieć to, co widzą w mediach i otaczającym ich świecie oraz podejmować świadome decyzje związane z ich seksualnością.

W aplikacji „Sztuka Bez Wstydu” po zeskanowaniu obrazu na ekranie pojawia się wersja konkretnego dzieła z przykuwającymi uwagę emoji, takimi jak bakłażan czy brzoskwinka, a obok tego krótka ciekawostka związana z seksualnością. W ten sposób ze „Stańczyka” można dowiedzieć się o nazewnictwie miejsc intymnych, „Dama z gronostajem” przybliża temat świadomej zgody na seks, a „Babie Lato” porusza takie kwestie jak fantazjowanie czy masturbacja.Z aplikacji można korzystać zarówno podczas wycieczki w muzeum, jak i skanując dany obraz z podręcznika lub ekranu. Wiedzę można czerpać także w domu, przeglądając galerię obrazów i czytając wyświetlające się przy nich ciekawostki dostępne z poziomu aplikacji. Tym sposobem, na smartfonie, laptopie czy komputerze, zupełnie za darmo, można przeprowadzić szybką, przystępną w odbiorze, ale przede wszystkim – merytoryczną i rzetelną lekcję o seksualności.

Za ideę kreatywną, strategię kampanii, opracowanie technologii i realizację odpowiedzialna jest agencja VMLY&R. Na poziomie merytorycznym i eksperckim zaangażowana jest Grupa Ponton. Koordynacją współpracy z influencerami w mediach społecznościowych (TikTok, Instagram) zajmuje się Tears of Joy, a za planowanie i zakup mediów odpowiada OMD.

Dołącz do dyskusji: Durex uczy bezpiecznego seksu za pomocą znanych dzieł sztuki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan
Głupie i niekreatywne. Myślałem, że tam będzie jakiś związek inteligentny pomiędzy obrazem a poradą, a tam nie ma nic. To bezsensowny pretekst. Żadnego realnego, edukacyjnego nawiązania do treści obrazów. Pustka i bezsens.
Tekst do Pomarańczarki Gierymskiego: "ROZWIĄZANIE Z WKŁADKĄ
Wkładki niehormonalne (miedziane) to alternatywa dla hormonalnych i jedna z form antykoncepcji dla osób z cipką. Lekarz_rka umieszcza wkładkę w macicy. Jedną wkładkę można stosować bez wymiany nawet przez 5-10 lat." Naprawdę? Ja prdl.
2 4
odpowiedź
User
takie se
przy dureksie stracić kreatywną potencję? słabo trochę. kiła i mogiła.
1 4
odpowiedź
User
Lewak
Były kiedyś takie nagrody reklamowe Chamlety.
Za to by się należał ołowiany Chamlet.
0 4
odpowiedź