SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk chce przekształcić X w aplikację randkową

Elon Musk podczas wideokonferencji zorganizowanej z okazji rocznicy przejęcia X (Twitter) Elon Musk przedstawił wizję rozwoju platformy. Chce do końca 2024 roku przekształcić platformę w aplikację randkową. 

Według informacji, do których dotarł Business Insider, podczas firmowego spotkania z okazji rocznicy przejęcia Twittera, dyrektor generalny Elon Musk przedstawił nieoczekiwane pomysły na swoją nową platformę „X”. 

Jedna z propozycji zakłada plan przekształcenia  X w aplikację randkową. Obecni na tym spotkaniu pracownicy zdradzili, że Elon Musk ma także ambicję przekształcenia X w bank cyfrowy w ramach jego szerszej wizji, zgodnie z którą X ma stać się do 2024 r. „pełnoprawnym” serwisem randkowym z innymi usługami.

Spotkanie z całą firmą, prowadzone przez Muska i Lindę Yaccarino, niedawno mianowaną dyrektor generalną X, dotyczyło głównie różnych zmian w produktach na platformie. Jego uczestnicy anonimowo w rozmowie z Business Insider opisali rozmowę jako w dużej mierze „scenariuszową”, choć nie pozbawioną niekonwencjonalnych komentarzy. 

Chociaż nie podano konkretnych szczegółów dotyczących konwersji X w aplikację randkową, pomysł jest zgodny z przyjętą dyrektywą Muska dotyczącą wdrażania większej liczby funkcji wymagających płatności.

Nacisk, aby większa liczba użytkowników oferowała bankowość i płatności, jest zgodny z długoterminowym pragnieniem Muska o zapewnieniu kompleksowych usług płatniczych i bankowych za pośrednictwem X, podobnie jak w przypadku „wszystkich aplikacji”, takich jak WeChat. Jednocześnie Musk wskazał również, że spodziewa się, że X będzie działał jako bank w przyszłym roku.

Pomimo optymizmu wyrażonego podczas spotkania, kilku jego uczestników zadało pytania dotyczące kondycji finansowej firmy w związku z dalszym opuszczaniem platformy przez reklamodawców i użytkowników. Obawy te nie zostały jednak poruszone podczas spotkania.

Wydajność funkcji wideo X porównano także z YouTubem, a Musk przedstawił pomysł włączenia X Video do inteligentnych telewizorów. Jednakże zaufanie pracowników do przyszłych perspektyw X pozostaje nadwątlone, a kilka wyzwań związanych ze stanem finansowym platformy i obecną wyceną nadal nie zostało rozwiązanych.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk chce przekształcić X w aplikację randkową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Co za pajac
odpowiedź