SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Enea sponsorem Polskiego Związku Zapaśniczego

Państwowa spółka Enea została sponsorem strategicznym Polskiego Związku Zapaśniczego.

fot. materiały prasoweArticle

Wsparcie od Enei ma zapewnić naszej reprezentacji zapaśników optymalne warunki do przygotowania do najważniejszych imprez sezonu, na czele z letnimi igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Ponadto firma chce włączyć się w popularyzację sportu zapaśniczego w Polsce w ramach programu „Zapasy w każdej szkole”, który wprowadzi raz w tygodniu do wychowania fizycznego zajęcia z zapasów. Projekt będzie prowadzony w wybranych 50 szkołach na terenie działania Grupy Enea

- W zapasach dużą rolę odgrywa nie tylko siła, ale także zręczność, inteligencja, instynkt zawodnika oraz energia. To właśnie cenimy w tym sporcie i to chcemy przekazywać dzieciom i młodzieży. Doceniamy ogromne zaangażowanie zawodników i to, że odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Z dumą rozpoczynamy współpracę, która, mam nadzieję, pomoże zapaśnikom osiągać jeszcze lepsze wyniki i zdobywać kolejne medale - komentuje Tomasz Szczegielniak, wiceprezes Enei ds. korporacyjnych.

Współpraca firmy z Polskim Związkiem Zapaśniczym ma także na celu popularyzację rywalizacji ligowej. Rozgrywki drużynowe są jedną z najlepszych form promocji sportu. W Polskiej Lidze Zapaśniczej zaprezentują się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kraju, reprezentujący swoje kluby i miasta. Ta rywalizacja wyłoni drużynowego mistrza Polski.

- Bardzo się cieszę z nawiązania współpracy z Eneą. Jestem pewien, że nasze wspólne działania przyczynią się do promocji zapasów. Planujemy działania popularyzujące korzyści z uprawiania zapasów wśród dzieci, a także rywalizację najlepszych zawodniczek i zawodników w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Zapaśniczej - dodaje Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Dołącz do dyskusji: Enea sponsorem Polskiego Związku Zapaśniczego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl