SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europejscy konsumenci chcą nieograniczonego dostępu do internetu

91 procent konsumentów z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii chce aby ich dostawcy internetowi oferowali otwarty i nieograniczony dostęp do sieci.

Europejscy konsumenci chcą nieograniczonego dostępu do internetu

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Synovate na zlecenie Google, Yahoo! i Skype. Tylko po 5 procent respondentów spodziewa się od dostawców blokowania określonych stron, aplikacji i usług lub pobierania dodatkowych opłat za dostęp do treści wymagających wyższych prędkości internetu.

"Konsumenci wyraźnie myślą, że powinni mieć dostęp do wszystkich legalnych witryn i usług online. Nie chcą, aby ich dostęp był blokowany lub ograniczany. Jednak większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że ich dostawcy tak czy inaczej mogą ograniczać dostęp do takich serwisów" - stwierdził Nigel Jackson, szef Synovate.

Z badania wynika również, że ponad 2/3 respondentów regularnie korzysta z internetowej bankowości, robi w sieci zakupy, ogląda klipy wideo oraz wykorzystuje różne formy komunikacji online.

W badaniu udział wzięły 944 osoby ze wspomnianych państw. Jest ono odpowiedzią na rozważany przez Parlament Europejski i rządy krajów członkowskich UE pakiet reform rynku telekomunikacyjnego, w ramach którego dostawcy internetu mogliby m.in. ograniczać swoim klientom dostęp do określonych stron internetowych i aplikacji.

km - źródło: WebWire
http://www.webwire.com/ViewPressRel.asp?aId=90123

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europejscy konsumenci chcą nieograniczonego dostępu do internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl