SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zmienia podejście do tekstu na obrazach reklamowych

Facebook rezygnuje z ograniczeń dotyczących reklam graficznych zawierających więcej niż 20 proc. tekstu w głównym obrazie.

Article

O zmianie w podejściu Facebooka do tekstu na obrazach reklamowych poinformował Matt Navarra, ekspert ds. social media.

Na swoim twitterowym profilu przytoczył on treść informacji przesłanej przez Facebooka do reklamodawców.

Czytaj także: Facebook przed Wirtualną Polską, Instagram przed TVN24.pl, Grupa RMF przyciąga na najdłużej. 27,2 mln internautów w Polsce (Gemius/PBI z sierpnia)

Czytamy w niej, że serwis nie będzie już blokował reklam, w których tekst zajmuje więcej niż 20 proc. obrazu.

Ponadto Facebook zaktualizował treść strony pomocy dotyczącej tekstu na obrazach reklamowych. Wcześniej informowano tam, że reklamy są sprawdzane pod kątem ilości tekstu w głównym obrazie, a w przypadku gdy okaże się, że odsetek tego tekstu jest zbyt duży, materiał może w ogóle nie pojawić się na stronach Facebooka.

Czytaj także: Facebook kupuje nową siedzibę w USA. Zapłaci za nią ponad 367 mln dolarów

Teraz Facebook na tej samej stronie co prawda informuje, że z jego badań i analiz wynika, że obrazy zawierające mniej niż 20 proc. tekstu są skuteczniejsze, ale nie ma już mowy o ograniczaniu reklam, w których odsetek ten jest większy. Firma zaleca jedynie stosowanie krótkiego, jasnego i zwięzłego tekstu, aby przekaz przebił się do świadomości odbiorcy.

Zniesienie opisanych wyżej ograniczeń potwierdza też fakt, że Facebook usunął narzędzie, dzięki któremu reklamodawcy mogli sprawdzać swoje reklamy pod kątem ilości zawartego w nich tekstu.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2020 r. 18,69 mld dol. To o 11 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019 (16,89 mld dol.). Przychód z reklam firmy wyniósł 18,32 mld dol., co oznacza wzrost o 10 proc. w ujęciu rocznym. Facebook zanotował w II kwartale zysk netto w wysokości 5,18 mld dol., w porównaniu do 2,62 mld dol. zysku w II kwartale roku 2019 (+98 proc.).
 

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zmienia podejście do tekstu na obrazach reklamowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
designer
No nareszcie!
3 0
odpowiedź