SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook ułatwi zdalną pracę w firmach. Pokoje w Workplace i Live Producer do spotkań na żywo

Facebook zapowiedział wprowadzenie nowych rozwiązań kierowanych do firm, które mają usprawnić zdalną pracę w okresie pandemii koronawirusa. Wśród nowości są Pokoje na platformie Workplace, narzędzie Live Producer do prowadzenia wideokonferencji, a także rozwiązania wykorzystujące urządzenie Portal i platformę Oculus.

Article

Niedawno Mark Zuckerberg, szef Facebooka zapowiedział, że w ciągu najbliższych 5 – 10 lat połowa wszystkich pracowników serwisu będzie pracowała zdalnie w swoich domach, a taka formuła funkcjonowania firmy ma przynieść wszystkim wiele korzyści.

Teraz Mark Zuckerberg zapowiedział w wystąpieniu na żywo nowości na Facebooku, które mają ułatwiać pracę zdalną w firmach na całym świecie.

 

Pokoje na platformie Workplace

Jednym z nowych rozwiązań jest wprowadzenie na platformie Workplace przeznaczonej do grupowej pracy w firmach narzędzia o nazwie Rooms udostępnionego przez Facebook w kwietniu 2020 r.

Workplace Rooms pozwala na prowadzenie firmowych wideokonferencji, w których może jednocześnie uczestniczyć do 50 pracowników. Zdalne spotkania nie są limitowane jeśli chodzi o ich czas, jednak połączenia nie są szyfrowane.

W Pokojach dla Workplace wprowadzono m.in. opcję pozwalającą na zablokowanie dostępu do spotkania dla niepowołanych użytkowników, a także narzędzie do prezentowania zrzutów ekranu z komputera. W założeniach Workplace Rooms ma stać się konkurencją dla innych rozwiązań wideokonferencyjnych, takich jak Google Meet czy Microsoft Teams.

Live Producer ułatwi spotkania online

Kolejnym nowością zapowiedzianą przez Facebook jest narzędzie o nazwie Live Producer, które ma usprawniać firmowe spotkania w internecie.

Live Producer pozwala m.in. na przechwytywanie i udostępnianie ekranu w trakcie wideokonferencji, planowanie spotkań online, a także uruchamianie sesji pytań i odpowiedzi na żywo.

Nowa opcja umożliwia też włączenie w trakcie konferencji prezentowanych na bieżąco napisów w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim i hiszpańskim, co ułatwia wzajemne porozumienie w międzynarodowych zespołach uczestniczących w dyskusji. Do dyspozycji będzie także funkcja automatycznego tłumaczenia materiałów wideo pomiędzy wspomnianymi wcześniej językami.

Workplace Live on Portal i Oculus w firmie

Facebook zapowiedział także wykorzystanie do pracy zdalnej i grupowej swojego autorskiego urządzenia przenośnego o nazwie Portal, które pozwala na połączenia wideo w internecie.

Platforma o nazwie Workplace Live on Portal ma pozwalać firmom na przeprowadzanie wideokonferencji z wykorzystaniem Portalu. Według zapowiedzi dzięki rozwiązaniu Smart Camera oraz Smart Sound urządzenie pozwala na prowadzenie wideokonferencji w bardziej naturalny sposób przypominający spotkania osobiste.

Facebook obiecuje, że w niedalekiej przyszłości wprowadzi także opcję Portal TV, która pozwoli na udział użytkowników w telekonferencjach za pośrednictwem dużego ekranu telewizora.

Facebook planuje także wprowadzenie nowych rozwiązań wykorzystujących rozwijaną przez serwis platformę VR Oculus. Zgodnie z zapowiedzią w ramach programu Oculus for Business pojawią się dodatkowe opcje pozwalające na prowadzenie przez pracowników wspólnych projektów z wykorzystaniem środowiska wirtualnej rzeczywistości.

Facebook w pierwszym kwartale br. osiągnął wzrost przychodów o 18 proc. do 18,7 mld dolarów i 4,9 mld dolarów zysku netto. Wyniki przekroczyły oczekiwania analityków. Firma Marka Zuckerberga odczuwa już jednak pierwsze efekty pandemii koronawirusa: w marcu jej przychody zmalały, a w kwietniu nie zwiększyły się rok do roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook ułatwi zdalną pracę w firmach. Pokoje w Workplace i Live Producer do spotkań na żywo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl