SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska z umową na tegoroczny festiwal w Opolu, bez koncertu alternatywnego

Telewizja Polska i władze Opola podpisały umowę dotyczącą wspólnej organizacji tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Miasto wesprze imprezę kwotą 800 tys. zł. Inaczej niż przed rokiem nie odbędzie się dodatkowy koncert muzyki alternatywnej.

Wiceprezes TVP Maciej Stanecki i Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola fot. urząd miasta OpolaArticle

W lutym br. przedstawiciele Telewizji Polskiej i Opola poinformowali, że tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w dniach 9-11 czerwca i będzie transmitowany w TVP1, a obszernie relacjonowany także w TVP3 Opole. Jednocześnie nadawca i władze miasta rozpoczęły rozmowy dotyczące szczegółów współpracy. W kwietniu radni Opola wyrazili zgodę, żeby prezydent miasta przez cztery lata na organizację festiwalu przeznaczył 4,8 mln zł.

- Oczekujemy podpisania umowy wieloletniej, natomiast przez co, że bardzo późno radni Opola zdecydowali o dofinansowaniu festiwalu, może się okazać, że ze względów formalnych podpiszemy umowę na ten rok z możliwością przedłużenia na kolejne lata - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl półtora tygodnia temu Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Ostatecznie nadawca i władze Opola podpisali porozumienie dotyczące tylko tegorocznej edycji festiwalu, o czym poinformowano w piątek. Z miejskiego budżetu zostanie ona dofinansowana kwotą 800 tys. zł.

- Mieliśmy swoje oczekiwania, są one spełnione przez telewizję. Myślę, że warunki umowy są bardzo dobre dla obu stron - powiedział w piątek prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski w programie TVP3 Opole, w którym gościł razem z Maciejem Staneckim. - Współpraca z Telewizją Polską zawsze przynosiła miastu profity: docenienie, zauważenie, świetną promocję. Festiwal Polskiej Piosenki jest wielką wartością i dla miasta, i dla telewizji. Co roku mamy więcej, lepiej, mocniej obecne Opole w festiwalu - podkreślił.

Wiśniewski zaznaczył, że miastu zależało, żeby festiwal trwał trzy dni, a Telewizja Polska włączyła się w dodatkowe wydarzenia związane z imprezą. W tym roku odbędą się m.in. otwarte koncerty: hip hopowy (3 czerwca) i rockowy (4 czerwca).

Jak poinformowaliśmy tydzień temu, podczas tegorocznego festiwalu w Opolu oprócz corocznych koncertów premier i debiutów odbędą się m.in. jubileuszowe koncerty Maryli Rodowicz i Andrzeja Piasecznego, jubileuszowy koncert-kabareton Jana Pietrzaka, koncert z muzyką taneczną oraz z największymi przebojami (podczas tego ostatniego nie będą już wręczane SuperJedynki).

Przed rokiem festiwal w Opolu trwał cztery dni - ostatniego wieczoru dobył się koncert muzyki alternatywnej, który transmitowano w TVP Kultura i TVP HD. W tym roku taki dodatkowy koncert nie zostanie zorganizowany z przyczyn finansowych.

- Byliśmy bardzo zadowoleni po zeszłorocznym koncercie, który cieszył się wielkim powodzeniem w TVP Kultura i powtarzany wielokrotnie w ciągu roku przyciąga widownię - zaznaczył Maciej Stanecki na antenie TVP3 Opole. - Trzeba uczciwie powiedzieć, że sytuacja finansowa mediów publicznych w związku z brakiem ustawy normującej finansowanie jest taka, że uniemożliwia nam zrealizowanie tego zamiaru - wyjaśnił.

Wiadomo już, że sponsorami tegorocznego festiwalu będzie kilka czołowych spółek państwowych, m.in. z branży energetycznej.

Transmisje z pierwszych trzech dni zeszłorocznego festiwalu w Opolu oglądało w TVP1 średnio 2,35 mln widzów, co zapewniło stacji pozycję lidera pasma i cennikowo 6,13 mln zł z reklam.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska z umową na tegoroczny festiwal w Opolu, bez koncertu alternatywnego

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Już na miesiąc przed festiwalem podpisana umowa! Czyli festiwal jednak w Opolu:)
odpowiedź
User
MAX
Już widze te masakre
odpowiedź
User
Gosc
A co to jest TVP Opole - telewizyjka o zasięgu kilku powiatów. Jaki to ma sens.
odpowiedź