SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ten Square Games: wpływy 129 proc. w górę. Maleje udział „Fishing Clash”, bo zyskuje „Hunting Clash”

Według szacunkowych danych w czwartym kwartale ub.r. producent gier mobilnych Ten Square Games osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 129 proc. do 179,9 mln zł. Udział hitowej produkcji „Fishing Clash” zmalał z 92 do 86 proc. - Konsekwentnie realizujemy strategię dywersyfikacji, do czego przykładają się obiecujące wyniki naszej nowej gry „Hunting Clash” - podkreśla Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games.

fot. materiały prasowe Article

Rok do roku przychody sprzedażowe Ten Square Games zwiększyły się z 78,6 do 179,9 mln zł (bez wpływów odroczonych w czasie).

- Wysokie skonsolidowane przychody w czwartym kwartale osiągnęliśmy przy istotnie niższych w porównaniu do wcześniejszych okresów wydatkach marketingowych - zaznacza Maciej Zużałek.

Mniejszy udział „Fishing Clash”, coraz ważniejszy „Hunting Clash”

Przychody z gry „Fishing Clash”, która od wielu kwartałów jest zdecydowanie największym hitem Ten Square Games, w minionym kwartale zwiększyły się rok do roku z 86 do 154,2 mln zł, czyli o 126 proc.

Natomiast udział przychodów z gry w łącznych wpływach Ten Square Games zmalał z 92 do 86 proc.

- Konsekwentnie realizujemy strategię dywersyfikacji, do czego przykładają się obiecujące wyniki naszej nowej gry „Hunting Clash”. W czwartym kwartale 2020 stała się ona drugim największym produktem w naszym portfolio - komentuje Maciej Zużałek.

Rekordowe wyniki Ten Square Games

Od debiutu giełdowego wiosną 2018 roku Ten Square Games w każdym kolejnym kwartale osiągnął coraz wyższe przychody. Ich dynamika mocno wzrosła wiosną ub.r., kiedy firma w związku z lockdownem zdecydowała się mocno zwiększyć nakłady marketingowe m.in. w USA (pierwszą telewizyjną kampanię reklamującą „Fishng Clash” zrealizowała tam jesienią 2019 roku).

W efekcie w drugim kwartale ub.r. Ten Square Games osiągnęła 169,62 mln zł przychodów sprzedażowych i 25,62 mln zł zysku netto, a w trzecim kwartale - 179,26 mln zł przychodów i 58 ,77 mln zł zysku, wobec 95,02 mln zł wpływów i 35,34 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale ub.r.

Dla porównania w trzecim kwartale 2019 roku miała 67,65 mln zł przychodów i 18,15 mln zł zysku netto, a w trzecim kwartale 2018 roku - 35,44 mln zł przychodów i 10,23 mln zł zysku netto.

W ub.r. kurs giełdowy Ten Square Games poszedł w górę ze 198 zł do nawet 679 zł w połowie października. Potem nastąpiła korekta do 500-550 zł, we wtorek przed południem za akcję spółki płacono 558 zł, co dawało kapitalizację wynoszącą 4,05 mld zł.

51,8 proc. akcji Ten Square Games ma porozumienie akcjonariuszy, w którym są przede wszystkim założyciele firmy Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal. Popowicz wiosną ub.r. zrezygnował z funkcji prezesa, żeby skupić się na strategii spółki, a Pernal z końcem ub.r. odszedł z zarządu.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games: wpływy 129 proc. w górę. Maleje udział „Fishing Clash”, bo zyskuje „Hunting Clash”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl