SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

FL Technics ma umowę z OLT Express na 20 mln USD

Spółka FL Technics, z litewskiej grupy działającej w branży lotniczej Avia Solutions Group, podpisała z OLT Express Regional trzyletni kontrakt na wyłączną obsługę techniczną o wartości 20 mln USD, podała spółka w komunikacie.

FL Technics ma umowę z OLT Express na 20 mln USD

„FL Technics podpisała z OLT Express Regional, polskim przewoźnikiem, umowę na wyłączną obsługę techniczną. Trzyletni kontrakt, warty 20 mln dolarów, obejmuje pełen zakres wsparcia w programie power-by-the-hour (na godziny), a także szeroki zakres liniowych usług serwisowych dla maszyn typu ATR 42/72"- czytamy w komunikacie.

Zgodnie z podpisaną umową, FL Technics będzie zabezpieczał funkcjonowanie floty należącej do OLT Express Regional w ramach programu power-by-the-hour, włączając w to pozycjonowanie zasobów i zarządzanie nimi, dostęp do wspólnej puli części zamiennych, a także logistyką i usługi transportowe w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, podano również.

„Wraz z programem PBH FL Technics będzie dostarczał OLT Express Regional usługi serwisu liniowego dla maszyn typu ATR 42/72 w czterech portach lotniczych: im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, im. NSZZ Solidarność w Szczecinie-Goleniowie, im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu-Ławicy oraz Rzeszów-Jasionka" – czytamy dalej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z OLT Express Regional i tym samym poszerzenia naszych powiązań z polskim rynkiem. Jesteśmy także dumni ze stale rosnącego zaufania, jakim linie lotnicze z całego świata obdarzają nasze usługi serwisowe, których wysoka jakość jest wynikiem długiej, ciężkiej i wspólnej pracy całego zespołu FL Technics. Z trzema nowymi magazynami, które zostaną uruchomione w Polsce, FL Technics będzie w stanie zagwarantować, że w ciągu 30 min klient otrzyma każdą część wymaganą do rozwiązania sytuacji uziemienia maszyny" - powiedział prezes FL Technics Jonas Butautis.

Avia Solutions Group AB miała 2,53 mln EUR skonsolidowanego zysku netto w 2011 roku wobec 5,15 mln EUR zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 138,08 mln EUR wobec 88,12 mln EUR rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FL Technics ma umowę z OLT Express na 20 mln USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl