SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja Batorego z quizem na 100-lecie niepodległości Polski "Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską"

Fundacja im. Stefana Batorego i Kultura Niepodległa zapraszają do wzięcia udziału w specjalnym quizie, przygotowanym na potrzeby obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

Article

Podstawowym elementem kampanii jest strona internetowa Jaka Jest Polska, z quizem zawierającym setkę pytań do internautów. Internauci mogą sprawdzić, na ile ich odpowiedzi są zbieżne lub różnią się od opinii Polek i Polaków zebranych w reprezentatywnym internetowym badaniu przeprowadzonym w grudniu 2018 przez firmy badawcze Diffrence i Ariadna. Swoje odpowiedzi ankietowani mogą porównać z innymi uczestnikami quizu.

Do odwiedzenia strony internetowej zachęcają spoty radiowe i telewizyjne.

- Dbaliśmy o to, aby pytania były proste, czasami zabawne i żeby dotyczyły zarówno sfery sacrum, jak i profanum. Chcieliśmy uciec od elitarności i przeintelektualizowania - mówi Grzegorz Kasdepke, prezes inicjatywy Kultura Niepodległa. - Pewnie każdy przygotowałby odrobinę inny zestaw stu pytań. Ale to także wpisuje się ideę kampanii „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”. Diagnozowanie skomplikowanych różnic dzielących społeczeństwo pozostawiamy naukowcom. A sami skupiamy się na szukaniu podobieństw. I na oczywistym wniosku - bez różnic nie byłoby Polski!.

Przy przygotowaniu kampanii pro bono pracowały m.in. DDB&tribal, CPC: Brand Consultans, Huncwot, Juice, Televisor, Difference, Ariadna, Moodage, PHD Media Direction.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Batorego z quizem na 100-lecie niepodległości Polski "Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ostrożnie!!
Fundacja Batorego to G. Soros!! Ten typ nie ma absolutnie dobrych zamiarów względem Polski, to szkodnik rozsiewający polityczną poprawność i prowadzący działania destabilizujące nasz kraj.
15 12
odpowiedź
User
Tak jak przypuszczałem
Ten test jest typowo tendencyjny, a dlaczego? Chociażby dlatego że pytania nie dość, że są niekiedy kontrowersyjne to po rozwiązaniu całości tego testu tylko ma się odczucie nasilenia tego podziału między Polakami niestety. Jest to quiz o charakterze odchylonym na lewicowo-liberalną stronę. Pytania na które zdroworozsądkowy Polak odpowiedziałby bez zastanowienia i bez wahania okazują się rozbieżnością, a dlaczego? Pojawiają się np. pytania o homoseksualizm i dziwnym cudem okazuje się, że jak zaznaczysz opcję "nie akceptuję" to ci wychodzi, że jesteś w mniejszości( że niby więcej ludzi popiera) - śmiech na sali! Albo na przykład pytanie o feminizm - zaznaczysz opcję "zwalczam" to również wychodzi że w mniejszości. Wobec tego obrzydliwego dzielenia i zakłamywania rzeczywistości przez poprawność lewicowo-liberalną mówię osobom jak do tego testu podchodzić - a mianowicie z wielkim dystansem i przymrużeniem oka, aby was krew nie zalała. A najlepiej to tego quizu wcale nie rozwiązywać i nie przystępować, tylko sobie człowiek czasu i zdrowia zaoszczędzi.
11 9
odpowiedź
User
zdumiony
"Jesteśmy Polską"? przecież to obcy kapitał. Nawet szkoda pisać jaki, i tak wszyscy wiedzą. Fundacja Batorego - nie jesteście Polską.
10 9
odpowiedź
User
zdumiony
Warto rzucić okiem na ten quiz. Neomarksistowska lewacka nisza. "Jesteśmy Polską"? Większość Polaków nie wie, że istniejecie.
11 8
odpowiedź
User
zdumiony
Wirtualne Media - teraz dla równowagi prosimy o promocję jakiejś akcji Radia Maryja albo tygodnika Niedziela
8 9
odpowiedź