SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Semper Simul ma zostać większościowym akcjonariuszem LPP

Fundacje Semper Simul i Sky zawarły ze sobą porozumienie, na mocy którego ta pierwsza ma zostać większościowym akcjonariuszem firmy odzieżowej LPP, do której należą takie marki, jak m.in. Reserved i Cropp. Celem zawartej umowy i związanej z nią transakcji jest pozostanie przez LPP firmą rodzinną.

fot. materiały prasoweArticle

Założycielem Fundacji Semper Simul jest Marek Piechocki, jeden z współzałożycieli LPP, zaś Fundacja Sky należy do Jerzego Lubiańca, drugiego współzałożyciela gdańskiej spółki.

Obie podjęły decyzję zamianie pomiędzy sobą akcji zwykłych na uprzywilejowane. Zdaniem zarządu spółki otwiera to kolejny etap w kierunku zabezpieczenia sukcesji polskiego producenta i jest kolejnym krokiem na drodze do rozwoju LPP jako firmy rodzinnej na pokolenia.

O skupieniu prywatnego majątku firmy zdecydował dwa lata temu Marek Piechocki.

Na mocy zawartej pomiędzy akcjonariuszami warunkowej umowy, Fundacja Semper Simul zbędzie na rzecz Fundacji Sky pakiet akcji zwykłych, a nabędzie od niej pakiet akcji imiennych uprzywilejowanych, dzięki czemu zostanie większościowym akcjonariuszem LPP.

Celem - 66 proc. głosów na WZA

LPP poinformowało w komunikacie giełdowym, że otrzymał od akcjonariusza Semper Simul Foundation z siedzibą na Malcie informację o zawarciu ze Sky Foundation w dniu 15 października br. warunkowej ramowej umowy dotyczącej transakcji zamiany 175.000 akcji imiennych uprzywilejowanych, dających 875.000 głosów na walnym zgromadzeniu spółki posiadanych przez Fundację Sky na uzgodnioną przez strony liczbę akcji na okaziciela posiadanych przez Fundację Semper, przy czym nabycie przez Fundację Semper 175.000 akcji imiennych nastąpi w sposób pośredni.

Fundacja Semper posiada pakiet akcji dający jej prawo do 31,5 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu LPP. Natomiast w związku z pośrednim nabyciem od Fundacji Sky pakietu 175.000 akcji imiennych uprzywilejowanych, dających 875.000 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, Fundacja Semper przekroczy próg 33 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Ta transakcja skutkować będzie obowiązkiem ogłoszenia przez Fundację Semper wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji LPP w liczbie powodującej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów, zgodnie z przepisem o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Niezależnie od tego Fundacja Semper poinformowała, że prowadzi rozmowy z innymi akcjonariuszami co do możliwości nabycia pośrednio dalszych akcji LPP. Potencjalne nabycie akcji od innych akcjonariuszy nastąpi w liczbie, która nie spowoduje przekroczenia 66 proc. ogólnej liczby głosów w spółce przez Fundację Semper.

Transakcja zostanie przeprowadzona po uzyskaniu wymaganych zgód od Urzędu Kontroli i Konsumentów.

Dołącz do dyskusji: Fundacja Semper Simul ma zostać większościowym akcjonariuszem LPP

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wojtyna
No i dzięki temu następne pokolenia będą właścicielami LPP. Podoba mi się taka strategia.
odpowiedź
User
Darek
Dobrze, że taka firma pozostanie w rękach rodziny.
odpowiedź
User
jawor
Trzeba się jakoś chronić przez zagranicznym kapitałem.
odpowiedź