SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Pomorska” na czele sprzedaży w lipcu, „Dziennik Bałtycki” stracił najwięcej

W lipcu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Prawie wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „Dziennik Bałtycki”. Zyskał tylko „Sport”.

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w lipcu 2017 roku wyniosła 31 092 egz., czyli o 14,02 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 19,41 proc. do 27 186 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w lipcu 2017 roku wyniosła 21 783 egz., po spadku o 15,94 proc.

Jedynym wzrostem - o 2,64 proc. do 5 138 egz. - pochwalić się mógł „Sport” (Ringier Axel Springer Polska). Dziennik ten w awansował z 22. na 20. lokatę.

Najwięcej stracił natomiast „Dziennik Bałtycki” (również Polska Press Grupa), który w rankingu był 5. Średni wynik tego dziennika zmniejszył się o 25,50 proc. i ostatecznie wyniósł 16 249 egz.

W lipcu br. w porównaniu do czerwca br. największym wzrostem wśród dzienników regionalnych pochwalić się mógł „Sport” - było to 5,35 proc.

Na czele spadków znalazł się tutaj „Dziennik Zachodni”, który stracił 15,44 proc.

Dane dotyczą wszystkich dzienników regionalnych i lokalnych z bazy ZKDP.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Pomorska” na czele sprzedaży w lipcu, „Dziennik Bałtycki” stracił najwięcej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikos
Lawinowo w dół, średnie spadki rok do roku dochodzące lub przekraczające 20 procent... Współczuję pracownikom PPG
odpowiedź
User
brysio
PPG błaga rząd PiS o przymusowe wywłaszczenie ;DDDDDDDD
odpowiedź
User
kibic
W tekście podano, że "Wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży", a z obu tabel wynika, że sprzedaż "Sportu" wzrosła: o 2 proc. rok do roku, a o 5 proc. w odniesieniu do czerwca.
odpowiedź