SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Wesołek za Radosława Leniarskiego na czele działu sportowego „Gazety Wyborczej”

Z początkiem września funkcję kierownika działu Sport w „Gazecie Wyborczej” (Agora) obejmie Marcin Wesołek. Zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w redakcji „GW”.

Marcin Wesołek Article

Marcin Wesołek obecnie jest związany z poznańską redakcją „Gazety Wyborczej”. Pracuje tam od 1997 roku, przez 10 lat był szefem działu sportowego, a od 2015 roku zarządza całą redakcją. Ponadto pracował w oddziałach „GW” w Szczecinie i w Warszawie.

Przed przejściem do „GW” był związany ze studenckim radiem Afera, a także Radiem Obywatelskim i Radiem 88,4 FM (dzisiejszym Radiem Złote Przeboje).

Poznańską redakcją dziennika Marcin Wesołek będzie kierował do końca sierpnia. - Nowego redaktora naczelnego poznańskiej „Gazety Wyborczej” ogłosimy do końca lipca - zapowiada Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych dziennika.

Leniarski zostaje w „Gazecie Wyborczej”

Obecnie szefem działu sportowego „Gazety Wyborczej” jest Radosław Leniarski, który objął tę funkcję we wrześniu 2016 roku. Po podejściu z tego stanowiska pozostanie w redakcji, tak jak dotychczas będzie pisał m.in. o kolarstwie, himalaizmie i tematyce dopingu.

Leniarski z „GW” jest związany od 1994 roku. W tym okresie relacjonował największe wydarzenia sportowe w Polsce i na świecie, m.in. kilka edycji zimowych i letnich igrzysk olimpijskich.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 89 180 egz., o 4,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal Wyborcza.pl zanotował 8,08 mln realnych użytkowników i 74,17 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Na koniec maja z subskrypcji cyfrowych „GW” korzystało 192 tys. użytkowników, o 22 tys. więcej niż na koniec ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Wesołek za Radosława Leniarskiego na czele działu sportowego „Gazety Wyborczej”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
gratulacje!!!
1 5
odpowiedź
User
Bez jaj
A kto jeszcze czyta tę śmieszną gazetkę?
12 5
odpowiedź
User
Do bez jaj
Komentarz wart ciebie!
3 7
odpowiedź
User
Sławomir
Już nie będzie zbierania pieniędzy dla kiero, bo żona zarabia więcej?
7 1
odpowiedź