SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” z nowym dodatkiem w piątki. Cena w górę

Od piątku 5 kwietnia treści lokalne wracają do całego piątkowego nakładu „Gazety Wyborczej” (Agora). Najciekawsze treści lokalne ze wszystkich miast będą publikowane w nowym tygodniku „Prosto z Polski”, który będzie co tydzień trafiał do czytelników i czytelniczek „Wyborczej” w 10 regionalnych wydaniach.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” w dużych i małych miastach przyglądają się lokalnej polityce, gospodarce, wymiarowi sprawiedliwości, kulturze, edukacji, turystyce, sprawom społecznym, ekologii czy architekturze. Są na miejscu ważnych wydarzeń, rozmawiają, analizują i wyciągają wnioski. Efektami ich pracy są reportaże, wywiady, śledztwa dziennikarskie i materiały interwencyjne, które od najbliższego piątku będzie można przeczytać w tygodniku „Prosto z Polski" w papierowym wydaniu dziennika.  

„Lokalność to część DNA »Wyborczej«, a treści lokalne są ważnym elementem naszej oferty dla czytelników i czytelniczek. Od kwietnia za sprawą tygodnika  »Prosto z Polski« wracają do wszystkich piątkowych wydań w formie najciekawszych tekstów z całego kraju” – mówi cytowana w komunikacie Paula Skalnicka, szefowa redakcji lokalnych „Wyborczej”.

Od 5 kwietnia br. czytelniczki i czytelnicy papierowego wydania „Wyborczej” znajdą w tygodniku „Prosto z Polski” wybór najciekawszych tekstów z serwisów lokalnych Wyborcza.pl. Nowy tygodnik będzie ukazywał się wraz z wydaniami w Płocku, Radomiu, Olsztynie, Białymstoku, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Częstochowie, Kielcach, Rzeszowie i Lublinie.

W dziewięciu największych miastach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz) treści lokalne w dalszym ciągu będą ukazywały się w piątkowych tygodnikach lokalnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W związku ze zmianami piątkowe wydanie „Wyborczej” zmieni swoją cenę i będzie kosztowało 9,99 zł. Niemal równo dwa lata temu wydanie to zdrożało z 6,99 do 7,99 zł. W kwietniu ub.r. cena wzrosła zaś o kolejną złotówkę.

W przeszłości oddzielne strony z lokalnymi treściami w papierowej wersji („Prosto z miasta”) miało siedem największych miast: Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk (Trójmiasto), Katowice i Poznań. Od początku ub.r. w wydaniach od poniedziałku do czwartku treści lokalne są tylko w głównym grzbiecie, w piątkowych wydaniach każde z tych miast ma natomiast swój tygodnik lokalny. Treści lokalne z mniejszych ośrodków wciąż dostępne są na stronach Wyborcza.pl.

W czwartym kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” wynosiła 40 020 egz., po spadku rok do roku o 14,72 proc. (według danych Polskich Badań Czytelnictwa). Wyborcza.pl miała na koniec ub.r. 303,3 tys. subskrybentów

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” z nowym dodatkiem w piątki. Cena w górę

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdziwiony
Dycha za gazetę?
odpowiedź
User
Tja
Po prostu upadek...
odpowiedź
User
Ja
Tygodniki kosztują niewiele więcej. Zwykła gazeta codzienna za 10zł? Kto to kupi?
odpowiedź