SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gilmour i Waters w dziennikach Polskapresse

Dzienniki Grupy Wydawniczej Polskapresse objęło patronaty nad dwoma największymi wydarzeniami muzycznymi tego lata.

Sześć dzienników regionalnych Grupy Wydawniczej Polskapresse ("Dziennik Bałtycki", "Dziennik Łódzki", "Dziennik Zachodni", "Gazeta Krakowska", "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska" i powiązany kapitałowo "Głos Wielkopolski") objęło patronaty nad dwoma największymi wydarzeniami muzycznymi tego lata – światową premierą widowiska „Ça Ira” autorstwa Rogera Watersa oraz koncertem Davida Gilmoura, muzyków legendarnej grupy Pink Floyd.

Premiera „Ça Ira” - opery Rogera Watersa - odbędzie się w piątek, 25 sierpnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Głównym partnerem medialnym jest „Głos Wielkopolski”. Widowisko łączy w sobie elementy musicalu, opery, cyrku, gospel i muzyki rockowej. Wiodącym tematem jest Rewolucja Francuska. Wolnościowe przesłanie jest na tyle uniwersalne, że spektakl wpisuje się, zgodnie z zamierzeniem organizatorów i patronów przedsięwzięcia, w tegoroczne obchody 50-tej rocznicy Wydarzeń Czerwcowych. „Ça Ira” jako punkt kulminacyjny obchodów stanowi hołd dla ofiar Poznańskiego Czerwca.

Dzień później, 26 sierpnia br., w Gdańsku odbędzie się koncert David’a Gilmour’a pod patronatem dzienników Polskapresse. Głównym partnerem medialnym koncertu jest "Dziennik Bałtycki". Patronem internetowym jest także internetowy serwis www.naszemiasto.pl. Będzie to największy tegoroczny koncert rockowy w Polsce. Organizatorzy spodziewają się w Gdańsku ponad 100 tysięcy fanów z całej Polski i zagranicy. Będzie to już drugi koncert pod hasłem "Przestrzeń Wolności" organizowany przez Fundację Gdańską i dzienniki Polskapresse. Rok temu, z okazji 25-lecia Solidarności, w Gdańsku wystąpił Jean Michel Jarre. Także nad tamtym koncertem patronat sprawowały dzienniki regionalne Polskapresse.

W dziennikach regionalnych zamieszczane są reklamy i zapowiedzi redakcyjne wydarzeń muzycznych. Z kolei logotypy dzienników regionalnych umieszczane są w materiałach promocyjnych  i reklamach imprez. Na łamach dzienników prowadzone są konkursy czytelnicze, w których można wygrać bilety na poznańską i gdańską imprezę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gilmour i Waters w dziennikach Polskapresse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl