SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Wellbeing pomoże świadomie korzystać ze smartfona i internetu

Podczas konferencji I/O 2018 koncern Google zaprezentował nową ideę kontrolowania przez użytkowników korzystania z nowych technologii. Koncepcja o nazwie Wellbeing to zestaw narzędzi pozwalających sprawdzić intensywność korzystania z konkretnych urządzeń oraz platform internetowych oraz wygodniej i bardziej efektywnie ich używać.

Article

Jak zapowiedział Google podczas pierwszego dnia konferencji I/O (8-10 maj br.) w koncepcji Wellbeing chodzi o to by jak najlepiej dostosować konkretne narzędzia oferowane przez koncern do potrzeb użytkowników i oddać im do dyspozycji odpowiednie narzędzia kontroli w korzystaniu z nowoczesnych technologii.

Jednym z przedstawionych rozwiązań jest zestaw narzędzi statystycznych Android Dashboard, dzięki którym użytkownik może szybko zorientować się ile czasu poświęcił na korzystanie ze smartfona i zobaczyć dokładnie z jaką intensywnością używał konkretnych aplikacji. Możliwe jest także ustalenie limitu czasu korzystania z konkretnych aplikacji.

Podobne narzędzie będzie też dostępne a aplikacji YouTube’a. Tam Google pokaże użytkownikowi powiadomienia o tym że zbyt dużo czasu poświęcił na oglądanie filmów i zaproponuje przerwę, umożliwi też dokładne prześledzenie aktywności na YouTube.

Ideę Wellbeing Google zastosował też w kilku swoich popularnych aplikacjach. W poczcie Gmail zaproponował funkcję ograniczenia liczby powiadomień jedynie do tych dotyczących najistotniejszych dla użytkownika wiadomości.

W aplikacji YouTube dołączono możliwość ustalenia, by platforma przesyłała użytkownikowi tylko jeden zbiorczy komunikat dziennie zawierający wszystkie interesujące nowości dobrane do zainteresowań internauty.

Z kolei w aplikacji Photos oparty na sztucznej inteligencji system ma podpowiadać użytkownikowi które zgromadzone przez niego zdjęcia mogą zostać usunięte lub zarchiwizowane po to, by zachować przejrzystość głównego katalogu. Nowe narzędzia edycyjne pozwolą z kolei na poprawienie najbardziej nieudanych zdjęć pod względem technicznym eliminując konieczność dokonywania przez użytkownika ręcznego retuszu i korekcji fotografii.

 

 

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Wellbeing pomoże świadomie korzystać ze smartfona i internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl