SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gość Niedzielny” droższy o 2 zł. „Bardzo trudne realia na rynku”

Cena egzemplarzowa „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) wzrosła z 6 do 8 zł. - Z pewnością dla wszystkich Was oczywiste jest, jak bardzo trudne realia panują na rynku, również wydawniczym, ale i we wszystkich sferach naszego życia - napisał naczelny tygodnika ks. Adam Pawlaszczyk do czytelników.

Article

Przy wzroście ceny „Gościa Niedzielnego” nie zmieniła się jego objętość - numer ma zazwyczaj 92 lub 100 stron.

- Z pewnością dla wszystkich Was oczywiste jest, jak bardzo trudne realia panują na rynku, również wydawniczym, ale i we wszystkich sferach naszego życia. Decyzja o podniesieniu ceny była dla naszej redakcji niełatwa, ale konieczna - stwierdził ks. Adam Pawlaszczyk, od czterech lat redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, informując czytelników o podwyżce.

- Prosimy Was o przyjęcie jej z wyrozumiałością. Wspierajmy się nawzajem w codzienności, tak często trudnej i nieprzewidywalnej. I niech nadzieja nie opuszcza nas, zwłaszcza w obliczu nowego - 2022 roku, który się rozpoczyna - dodał.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa we wrześniu ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” wynosiła 82 194 egz., po spadku rok do roku o 6,7 proc. Portal internetowy tygodnika w czerwcu ub.r. zanotował 1,06 mln użytkowników i 3,64 proc. zasięgu.

Zdrożała część dzienników i tygodników

Na przełomie ub. i br. podrożała spora grupa tytułów prasowych. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press oraz tygodników "Newsweek Polska", "Do Rzeczy" i "Polityka".

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru. W październiku podwyższono ceny „Dziennika Gazety Prawnej”, a w połowie listopada podrożał „Tygodnik Powszechny”.

Dołącz do dyskusji: „Gość Niedzielny” droższy o 2 zł. „Bardzo trudne realia na rynku”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nobody
niech bozia się dorzuci do gazetki, czemu grosza skąpi
odpowiedź
User
moherówka
Goniec Niedzielny jest drukowany na drogim papierze.
odpowiedź
User
Prawda
Biorąc pod uwagę te realia, dla dobra środowiska zrezygnuję z kupowania tej gazety. Będzie mi ciężko, ale będę musiał jakoś z tym żyć...
odpowiedź