SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gość Niedzielny” droższy o 2 zł. „Bardzo trudne realia na rynku”

Cena egzemplarzowa „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) wzrosła z 6 do 8 zł. - Z pewnością dla wszystkich Was oczywiste jest, jak bardzo trudne realia panują na rynku, również wydawniczym, ale i we wszystkich sferach naszego życia - napisał naczelny tygodnika ks. Adam Pawlaszczyk do czytelników.

Article

Przy wzroście ceny „Gościa Niedzielnego” nie zmieniła się jego objętość - numer ma zazwyczaj 92 lub 100 stron.

- Z pewnością dla wszystkich Was oczywiste jest, jak bardzo trudne realia panują na rynku, również wydawniczym, ale i we wszystkich sferach naszego życia. Decyzja o podniesieniu ceny była dla naszej redakcji niełatwa, ale konieczna - stwierdził ks. Adam Pawlaszczyk, od czterech lat redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, informując czytelników o podwyżce.

- Prosimy Was o przyjęcie jej z wyrozumiałością. Wspierajmy się nawzajem w codzienności, tak często trudnej i nieprzewidywalnej. I niech nadzieja nie opuszcza nas, zwłaszcza w obliczu nowego - 2022 roku, który się rozpoczyna - dodał.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa we wrześniu ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” wynosiła 82 194 egz., po spadku rok do roku o 6,7 proc. Portal internetowy tygodnika w czerwcu ub.r. zanotował 1,06 mln użytkowników i 3,64 proc. zasięgu.

Zdrożała część dzienników i tygodników

Na przełomie ub. i br. podrożała spora grupa tytułów prasowych. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press oraz tygodników "Newsweek Polska", "Do Rzeczy" i "Polityka".

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru. W październiku podwyższono ceny „Dziennika Gazety Prawnej”, a w połowie listopada podrożał „Tygodnik Powszechny”.

Dołącz do dyskusji: „Gość Niedzielny” droższy o 2 zł. „Bardzo trudne realia na rynku”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nobody
niech bozia się dorzuci do gazetki, czemu grosza skąpi
14 20
odpowiedź
User
moherówka
Goniec Niedzielny jest drukowany na drogim papierze.
7 8
odpowiedź
User
Prawda
Biorąc pod uwagę te realia, dla dobra środowiska zrezygnuję z kupowania tej gazety. Będzie mi ciężko, ale będę musiał jakoś z tym żyć...
9 9
odpowiedź