SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rośnie sprzedaż „Gazety Polskiej” i „Tygodnika Powszechnego”, najwięcej stracił „Wprost”

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii w lipcu br. był „Gość Niedzielny”. Wzrostami pochwalić się mogły dwa tytuły: „Gazeta Polska” i „Tygodnik Powszechny”, a na czele spadków znalazł się „Wprost” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

W segmencie tygodników opinii liderem pozostaje niezmiennie „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Jego średnia sprzedaż ogółem w lipcu 2017 roku wyniosła 116 874 egz. Było to o 6,72 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 12,14 proc. do 108 672 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w lipcu br. wyniosła 96 856 egz., po spadku o 18,48 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 63 507 egz., po spadku o 10,32 proc. Tygodnik ten do końca lipca br. ukazywał się pod nazwą „W Sieci”. Wynika to z wydanego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie w procesie wytoczonym wydawcy przez Gremi Media.

Oczko niżej uplasował się konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 18,12 proc. do 41 171 egz.

6. lokatę zajęła „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 14,91 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym miesiącu wyniosła 36 294 egz.

Na siódmym miejscu sklasyfikowany został tygodnik „Fakty i Mity” (Błaja News), który kontrolowany jest przez ZKDP od października ub.r. Jego średni wynik w lipcu br. wyniósł 25 568 egz.

Kolejną lokatę zajął „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), który pochwalić się mógł wzrostem, wynoszącym 7,86 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym miesiącu wyniosła 22 893 egz.

Z kolei największy spadek odnotował „Wprost” (AWR „Wprost”). Jego wynik wyniósł 18 878 egz., czyli mniej o 23,24 proc. niż rok wcześniej. Tytuł ten w rankingu spadł z miejsca siódmego na dziewiąte.

W lipcu br. w porównaniu do czerwca br. największy wzrost średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii osiągnęła „Gazeta Polska”, której wynik zwiększył się o 3,86 proc.

Największy spadek, wynoszący 12,18 proc., zanotował tutaj tygodnik „Sieci”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie sprzedaż „Gazety Polskiej” i „Tygodnika Powszechnego”, najwięcej stracił „Wprost”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Rośnie temu Sakiewiczowi i rośnie - w czym energicznie pomaga mu partia, a mimo wszystko 2/3 nakładu ląduje w koszu a sprzedaż niewiele większa od Faktów i Mitów.
40 45
odpowiedź
User
luk
Tygodnik Powszechny spada - tylko jak zwykle reklamę w tytule robicie.
36 22
odpowiedź
User
Herman
Dla Wprost epizod z Latkowskim dał efekt utraty powagi i nieustający spadek czytelnictwa. Ciekawe do kiedy będą to ciągnąć.
33 14
odpowiedź
User
Greg
W sumie dziwie się takiemu spadkowi Wprost. Historia z aferatasmowa z pewnością miała swoje konsekwencje ale dziś wydaje się to być najbardziej zrównoważony z tygodników na rynku.
22 24
odpowiedź
User
zoo
Wydawca „Gazety Wyborczej” poinformował o ustanowieniu hipoteki na należącym do niego warszawskim biurowcu położonym przy ulicy Czerskiej 8/10. Kwota ustanowionej hipoteki opiewa na 202,5 mln złotych.

AAAAAAgonia
43 21
odpowiedź