SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa K2 z 1,3 mln zł straty netto w br. Zaczęła restrukturyzację, żeby obniżyć koszty

Grupa K2 szacuje, że w pierwszych trzech kwartałach br. zanotowała 63,6 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,3 mln zł straty netto. Firma poinformowała, że rozpoczęła działania restrukturyzacyjne, żeby obniżyć swoje koszty stałe.

Tomasz Tomczyk, prezes Grupy K2 Article

Według szacunków Grupy K2 od stycznia do września br. jej strata na działalności operacyjnej wyniosła 1,4 mln zł, a zysk EBITDA - 2,1 mln zł.

Rok wcześniej firma zanotowała 61,8 mln zł wpływów ze sprzedaży, 3,3 mln zł zysku EBITDA i 101 tys. zł zysku netto.

W komunikacie giełdowym zarząd Grupy K2 na podstawie danych z trzeciego kwartału br. i planach na bieżący kwartał prognozuje, że w całym br. jej wyniki finansowe będą znacząco niższe od zeszłorocznych, przy czym wynik na działalności operacyjnej będzie dodatni.

- Głównymi powodami pogorszenia wyników działalności i ich perspektyw w czwartym kwartale br. jest ograniczenie zamówień ze strony większości obsługiwanych spółek Skarbu Państwa w segmencie agencyjnym, wolniejszy od przewidywanego rozwój biznesu w segmencie mediowym oraz niespodziewane negatywne zmiany w planowanych już realizacjach projektów w czwartym kwartale br. - wylicza kierownictwo firmy.

- W związku z pogorszeniem wyników, zarząd podjął szereg działań restrukturyzacyjnych mających na celu zmniejszenia bazy kosztów stałych w kolejnych kwartałach i poprawę wyników w roku 2017 - poinformował zarząd spółki.

Miesiąc temu Grupa K2 ogłosiła, że nie osiągnęła porozumienia w potencjalnymi inwestorami, ale będzie kontynuować takie rozmowy w przyszłym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 z 1,3 mln zł straty netto w br. Zaczęła restrukturyzację, żeby obniżyć koszty

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ehh
Czyli będą zwolnienia jak zwykle
20 8
odpowiedź
User
pani kasia
Pracownicy K2 uaktualnili już swoje CVki? Bo w polskich warunkach "inwestor" oznacza zawsze inwestycję do własnej kieszeni, a nie w rozwój firmy i pracowników. Ale nie martwicie się, "inwestor" zadba o to, aby w nowych czworakach nie zabrakło stołu do piłkarzyków. A moze nawet pozwoli przychodzić do pracy z psem, kto wie, kto wie :)
26 9
odpowiedź
User
pozdrawiam
"Głównymi powodami pogorszenia wyników działalności i ich perspektyw w czwartym kwartale br. jest ograniczenie zamówień ze strony większości obsługiwanych spółek Skarbu Państwa w segmencie agencyjnym"

Czyżby jedna duża firma ubezpieczeniowa, której głównym akcjonariuszem jest skarb państwa zakręciła kurek z pieniędzmi i tym samym wyłożyła K2 na plecy? ;)
15 8
odpowiedź
User
Seo
Te negatywy w 4k to pewnie pozycjonowanko poleciało :)
9 8
odpowiedź
User
clouder
a polski aws - oktawave tez jest wliczany w te wyniki ?
8 8
odpowiedź