SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd Grupy Sare: fundusz 21 Concordia proponuje godziwą cenę za 74 proc. akcji

Według zarządu Grupy Sare warunki kupna 74 proc. akcji firmy, które proponuje fundusz Concordia 21, są odpowiednie, a cena 22,70 zł za akcję - godziwa. Władze spółki zwróciły uwagę, że wartość księgowa aktywów netto firmy w przeliczeniu na jej jedną akcję z końcem września ub.r. wynosiła 10,65 zł.

Dariusz Piekarski, prezes Grupy SareArticle

W połowie grudnia Grupa Sare poinformowała, że po 5 miesiącach negocjacji obejmujących szczegółowe badanie jej działalności (tzw. due dilligence) fundusz 21 Concordia chce przejąć 74 proc. jej akcji.

Nabycie ma odbyć się poprzez wezwanie do sprzedaży akcji, które ogłosili kontrolowana przez 21 Concordia spółka Polinvest 7 i Tomasz Pruszczyński (mający obecnie 25,99 proc. akcji Grupy Sare). Wezwanie dotyczy prawie, 2 mln akcji Sare, cenę za jedną wyznaczono na 22,7 zł, co oznacza, że cały pakiet będzie kosztować 38,5 mln zł.

Na sprzedaż akcji Grupy Sare będzie można zapisywać się od 9 stycznia do 15 lutego. Zgodę na przejęcie musi wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, 21 Concordia oczekuje, że nastąpi to do 8 lutego.

Pozytywną opinię o cenie zaproponowanej przez fundusz wyraził właśnie zarząd Grupy Sare (tworzą go prezes Dariusz Piekarski, a także Przemysław Marcol i Krzysztof Zawadzki). W komunikacie wydanym w środę stwierdził, że po własnych analizach ocenił, że cena zaproponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej akcji.

Dlaczego? - Nie jest niższa od średniej ceny rynkowej, czyli ceny będącej średnią arytmetyczną ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu akcjami na GPW z ostatnich 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, w czasie których dokonywany był obrót akcjami na rynku regulowanym GPW, wynoszącej 21,08 zł za jedną akcję. Nie jest niższa od średniej ceny rynkowej, czyli ceny będącej średnią arytmetyczną ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu akcjami na GPW z ostatnich 3 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, w czasie których dokonywany był obrót akcjami na rynku regulowanym GPW, wynoszącej 20,66 zł za jedną akcję - wyliczono w komunikacie.

Zarząd Grupy Sare zwrócił, że cena w wezwaniu jest też wyższa od wartości księgowej aktywów netto spółki na jedną akcję, która na dzień września ub.r. wynosiła 10,65 zł.

Przejęcie ponad 50 proc. akcji Sare jest już przesądzone

Polinvest 7 porozumiał się już w sprawie kupna akcji Grupy Sare nie tylko z Tomaszem Pruszczyńskim, lecz także firmami WS Investments i Petrovasko oraz z Damianem Rutkowskim. Obie spółki i Rutkowski zobowiązali się do sprzedaży wszystkich posiadanych obecnie akcji Grupy Sare (1,18 mln, stanowiących 51,38 proc. kapitału spółki). Pozostałe akcje, do poziomu 74 proc. udziału w kapitale, Polinvest 7 zamierza kupić od drobnych akcjonariuszy.

Obecnie do WS Investments należy 34 proc. akcji Grupy Sare, do Petrovasko - 10,5 proc., do Damiana Rutkowskiego - 5,9 proc., a do Vasto Investment - 5,33 proc.

Grupa Sare z rosnącymi wpływami i zyskiem

Grupa Sare zajmuje się marketingiem internetowym i telefonicznym, jej działalność jest podzielona na cztery główne segmenty. Sare oferuje narzędzie do masowych wysyłek informacji reklamowych, INIS i Mr Target - realizacją kampanii e-mailingowych, Salelifter - przetwarzaniem danych i zarządzanie stronami internetowymi, a Teletarget oferuje call center.

W połowie ub.r. firma zapowiedziała przejęcie komunikatora internetowego GG, ale pod koniec września wycofała się z tej transakcji. Jednocześnie zmieniła swoją identyfikację wizualną.

Grupa Sare jest notowana na warszawskiej giełdzie od czerwca 2011 roku. W tym okresie znacząco wzrosły jej wpływy: z 7,52 mln zł w 2011, przez 14,54 mln zł w 2013 do 41,34 mln zł w ub.r. Jednocześnie zwiększył się zysk netto przypadający na akcjonariusza jednostki dominującej: w kolejnych latach od 2011 wynosił 946 tys. zł, 493 tys. zł, 456 tys. zł, 1,07 mln zł, 3,79 mln zł i 3,54 mln zł. Dotychczas firma nie wypłacała dywidend.

W pierwszych trzech kwartałach br. Grupa Sare zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 15,2 proc. do 33,11 mln zł i spadek zysku netto do 2,09 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd Grupy Sare: fundusz 21 Concordia proponuje godziwą cenę za 74 proc. akcji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Kampanie spamowe i nękanie telefoniczne. Złamanego grosza bym za to nie dał.
odpowiedź
User
0000
Na kapitał zakładowy SARE S.A. składa się 2 291 551 akcji na okaziciela w liczbie: 2 000 000 akcji serii A, 215 500 akcji serii B, 31 741 akcji serii C a także 44 310 akcji serii D.
odpowiedź