SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grupa Wirtualna Polska za 14,5 mln zł kupiła TotalMoney.pl

Grupa Wirtualna Polska sfinalizowała przejęcie za 14,5 mln zł 100 proc. udziałów porównywarki finansowej TotalMoney.pl. W ciągu niecałego roku na akwizycje przeznaczyła ok. 150 mln zł.

Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding Article

- Segment usług finansowych online rozwija się dynamicznie i chcemy partycypować w tych wzrostach. Wiemy, że także w tym obszarze skala ma znaczenie, bowiem zwiększa siłę negocjacyjną i pozwala oferować lepsze warunki naszym partnerom. Widzimy to wyraźnie po ubiegłorocznych dwucyfrowych wzrostach przychodów naszej spółki Money.pl - tak kupno TotalMoney.pl uzasadnia Jacek Świderski, prezes Grupy WP.

TotalMoney.pl to porównywarka usług bankowych i ubezpieczeniowych, m.in. kredytów, lokat, kart kredytowych, kont i ubezpieczeń. - Dzięki połączonej strukturze dotrzemy do jeszcze większej i lepiej sprofilowanej grupy użytkowników. Z perspektywy rynku finansowego jako klienta, wszystko oparte jest tylko o jeden kontakt. Bank w jednym miejscu otrzymuje dostęp do trzech porównywarek produktów finansowych: direct.money.pl, finansowysupermarket.pl i TotalMoney.pl oraz dwóch silnych programów partnerskich: money2money.pl i TMefekt.pl. Wszystko wsparte call center, czuwającym nad komfortem obsługi i jakością leadów - opisuje Aleksander Kusz, prezes spółki Money.pl kupionej przez Grupę Wirtualna Polska ponad rok temu. - Cieszymy się również na istotne wzmocnienie naszego zespołu kompetencjami pracowników warszawskiego biura TotalMoney - dodaje.

Grupa WP podkreśla, że TotalMoney.pl umożliwia porównywanie nie tylko usług stricte finansowych, lecz także energii, podstawowych usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych i internetowych. Serwis ma również własny pasaż finansowy udostępniany partnerom zewnętrznym.

- TotalMoney.pl to serwis z rozpoznawalnym brandem, zdywersyfikowanymi źródłami ruchu, skutecznie pozyskujący użytkowników w kluczowych dla tego biznesu kanałach. Będzie on dla nas świetną bazą do efektywnej komunikacji direct-to-consumer i jednocześnie platformą do dalszego rozwoju usług dodanych - zapowiada Grzegorz Czapski, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Wirtualna Polska.

To kolejne przejęcie zrealizowane przez Grupę WP, od kiedy firma w maju ub.r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. W grudniu ub.r. kupiła za 83,57 mln zł spółkę Enovatis, właściciela serwisów Wakacje.pl, Easygo.pl i Wypoczynek.pl, a wcześniej za 4 mln zł serwisy radiowe Open.fm i Polskastacja.pl, ok. 20 mln zł Grupę NextWeb Media, za 12,5 mln zł porównywarki ofert finansowych Finansowysupermarket.pl i Jedenwniosek.pl i za 11,3 mln zł agregator odzieżowy Allani.

W lutym br. serwisy Grupy WP odwiedziło 15,69 mln realnych użytkowników, czyli 71,42 proc. wszystkich polskich internautów (według badania gemiuaAudience).

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Grupa Wirtualna Polska zanotowała 223,52 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6,33 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska za 14,5 mln zł kupiła TotalMoney.pl

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
mają chłopaki pomysł ;)
9 6
odpowiedź
User
Ex
Lepiej niech szykują program dla WP1 które dostało koncesje na MUX 8 DVB-T a nie tracą pieniądze na mało znane, nierentowne strony internetowe.
12 3
odpowiedź
User
marketer
Muszę z przykrością stwierdzić że to niemądre pomysły ;)
17 4
odpowiedź
User
marketer
A może prezes wp i money pochwalą się jak rozwija się Finansowysupermarket w Warszawie? Odpowiem: oddział rozwalony.
10 2
odpowiedź
User
marketer
Znów prezes z loczkami będzie witał na pokładzie WP a potem zwalniał? Cyrk i dno
15 3
odpowiedź
User
Marko
Uwielbiam lokalne serwisy WP.pl - aktualizacja raz w miesiącu :) W dodatku szukali dziennikarzy kilka razy i nikogo koniec końców nie zatrudnili wiec lokalne informacje lezą. Ciekawe kto odpowiada za ciągłą zmianę koncepcji prowadzenia WP.pl
7 0
odpowiedź
User
Rolnik
Mistrz strategii Branski pewnie to wymyślił :)
13 0
odpowiedź
User
Zbranzy
Ruch na jeden wniosek spadł. Analogicznie na finansowy supermarket (ten wygląda jak opuszczony...). Totalmoney jest w miare sensowny ale raczej mocna restrukturyzacja czeka. Modele biznesowe się powiela, niektóre narzędzia także (multiformularze). M2m jest chyba mocniejsze niż tmefekt ale pewnie ten drugi pójdzie do wycięcia. Dodatkowo porównywarki będą rywalizować o seo i ruch. Kupili dla zasięgu i baz klientów? One są aż tyle warte? Pewnie po dedublikacjji okaże się że cześć wspólna jest większa niż zakładali. .. mimo wszystko szacunku za rozmach Jak zawsze ludzi szkoda.
8 0
odpowiedź
User
prawda
To wielki sukces chłopaków z Total Money - zaczęli biznes jakieś 10 lat temu (totalnie ni znając branży) i taka się skeszowali :))) Brawo... a WP - no zobaczymy, co z tym zrobią, może jeszcze wyskalują jako tako... może też zarobią. Chyba największym przegranym jest Infor, który kupił, promował, sprzedał za grosze i nic z tego nie ma...
4 0
odpowiedź
User
d
Piętnaście baniek? Spoko. Pierwszy raz słyszę o tym serwisie.
1 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing