SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Sopniewski znów szefem „Aktualności” w TVP3 Katowice

Łukasz Miąsik, p.o. dyrektora katowickiego oddziału TVP3, powołał Grzegorza Sopniewskiego na stanowisko szefa programu informacyjnego „Aktualności”. Tym samym Sopniewski wraca na fotel, który opuścił w połowie 2019 roku, odwołany z kolei przez poprzedniego dyrektora OTV Katowice - Macieja Wojciechowskiego.

Grzegorz Sopniewski Fot. GoldenlineArticle

Grzegorz Sopniewski to reporter, związany z katowickim oddziałem od 28 lat. W 2016 roku został powołany na stanowisko szefa „Aktualności”, lecz w połowie 2019 roku odwołał go z tej funkcji Maciej Wojciechowski, ówczesny szef katowickiego ośrodka TVP. Miejsce Sopniewskiego zajął wówczas Marek Durmała.

Jednak pod koniec 2021 roku dyrekcja TVP3 Katowice odsunęła Durmałę od kierowania redakcją „Aktualności”. Powodem była - wciąż jeszcze wówczas trwająca w ośrodku - kontrola z centrali Telewizji Polskiej. Została ona wszczęta po tym, jak dziennikarze oddziału napisali list (m.in. do polityków z regionu), w którym opisali złe warunki pracy w redakcji informacyjnego programu. Wówczas „Aktualnościom” zaczął szefować Szymon Oślizło.

Odwołany Wojciechowski, powołany Sopniewski

W grudniu 2022 roku stanowisko dyrektora oddziału stracił jednak Maciej Wojciechowski, odwołany decyzją zarządu TVP. Jego miejsce zajął Łukasz Miąsik, reporter z Katowic, pracujący dotychczas w "Panoramie". Miąsik cieszy się dobrą opinią: jako dziennikarz był związany długo z regionem, zna także oddział, gdyż pracował w nim przez kilka lat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Teraz Miąsik zdecydował, by Szymona Oślizło zastąpił na stanowisku ponownie Grzegorz Sopniewski, cieszący się zaufaniem i uznaniem załogi TVP3 Katowice i znający specyfikę pracy w „Aktualnościach”. Jego zastępczynią została Violetta Grabowska, od lat pracująca w redakcji „Aktualności”.

W połowie października br. zarząd TVP zdecydował o powołaniu w TVP3 Katowice specjalnej komisji do przeprowadzenia dochodzenia „w związku z informacjami dotyczącymi niewłaściwych zachowań w kontaktach międzyludzkich występujących w Oddziale TVP SA w Katowicach”. Start prac tej komisji miały miejsce 9 listopada br. W jej skład weszły trzy osoby z centrali Telewizji Polskiej i czwarta z OTV Katowice. Komisja wciąż pracuje.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Sopniewski znów szefem „Aktualności” w TVP3 Katowice

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiesz kto
Zaufaniem i uznaniem? Co za bzdury. Człowiek o wyjątkowo elastycznym kręgosłupie. Jego motto: Każdy myśli tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie. Btw, czy jego żona jest jego podwładną?
odpowiedź