SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hyperion zapowiada nowe kanały tematyczne

Hyperion ma w 2012 r. skoncentrować się na rozbudowie swojego portfolio tematycznych kanałów telewizyjnych, deklaruje spółka z grupy MNI w komunikacie.

Hyperion zapowiada nowe kanały tematyczne

"W grudniu ub.r. nasza spółka zależna Telestar otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nowy drugi kanał telewizyjny Ezo.tv o charakterze ezoterycznym, który ma poruszać również kwestie społeczne i obyczajowe. Celem strategicznym zarządu na 2012 rok jest rozbudowa portfolio kanałów tematycznych. Prace nad nowym projektem rozpoczęły się już w IV kwartale 2011 roku. Zwiększenie liczby kanałów przy sprzyjającej koniunkturze, pozwoli na utrzymanie - tendencji wzrostowych sprzedaży czasu antenowego" - powiedział prezes Robert Kwiatkowski.

"Obecnie nasza grupa koncentruje się na dostarczaniu multimedialnych usług kontentowych, dedykowanych kanałów telewizyjnych, komercyjnych kanałów TV IPTV (OTT - over-the-top TV), dostępu do Internetu (mobilny i Wi-Fi) w oparciu o infrastrukturę spółek Grupy MNI, dostępu do ofert kontentowych (e-booki, komercyjne przekazy multimedialne - filmy, programy sportowe itp.)" - zaznaczył Kwiatkowski.

W ramach obowiązującej od II kwartału 2011 r. strategii Hyperion sprzedał posiadane aktywa telekomunikacyjne na rzecz MNI Telecom (podmiot w 100% zależny od MNI), kupując jednocześnie trzy niepubliczne firmy: producenta i dystrybutora elektroniki Lark Europe, nadawcę telewizyjnego Telestar oraz Netshops.pl działającą w segmencie e-commerce.

W 2011 r. spółka miała 0,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,95 mln zł straty przed rokiem. Przychody wzrosły o 42,4% do 64,1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hyperion zapowiada nowe kanały tematyczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl