SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Europejski ośrodek X-Force Command Center we Wrocławiu pomoże w ochronie firm przed cyberzagrożeniami

Koncern IBM uruchomił we Wrocławiu europejski ośrodek X-Force Command Center. Placówka zatrudniająca zespół ekspertów w segmencie cyberbezpieczeństwa będzie pomagać firmom i instytucjom w poprawie ich ochrony w sieci i stanowić ogniwo w globalnym łańcuchu zabezpieczeń prowadzonym przez IBM.

Article

W komunikacie IBM poinformował, że otwarty we Wrocławiu ośrodek został wyposażony w nowe rozwiązania kognitywne, w tym system IBM Watson for Cybersecurity i rozszerzy usługi związane z lokalizacją danych tak, by móc odpowiedzieć na preferencje klientów w dopełnieniu unijnego wymogu rozporządzenia GDPR o ochronie danych.

Otwarte we Wrocławiu centrum zatrudnia 140 osób i dołącza do globalnej sieci IBM X-Force Command Centers, które każdego miesiąca obsługują jeden trylion incydentów sieciowych, chroniąc 4,5 tys. klientów ze 133 państw.

Znajdujące się we Wrocławiu centrum dołącza do globalnej sieci IBM X-Force Command Centers, które każdego miesiąca obsługują jeden trylion incydentów sieciowych chroniąc 4,5 tysiąca klientów ze 133 państw.

Ta globalna sieć zatrudnia ponad 1,4 tys. specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa świadczących usługi w rotacyjnym systemie pracy w kolejnych strefach czasowych. Modernizacja ośrodka jest elementem ogłoszonej w ubiegłym roku i wartej 200 mln dol. inwestycji IBM w rozwój możliwości odpowiadania na incydenty bezpieczeństwa.

Głównym zadaniem polskiego ośrodka IBM X-Force Command Center będzie wspieranie klientów w reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa i pełnienie funkcji centralnego hubu w globalnej sieci ośrodków IBM, zajmującego się specyfiką GDPR i świadczącego specjalistyczne usługi w tym zakresie.

Centrum IBM zaoferuje klientom opcję zarządzania bezpieczeństwem ich danych przez zespół ludzi i na infrastrukturze w granicach Unii Europejskiej. Według zapowiedzi analitycy i eksperci IBM X-Force pomogą klientom w spełnieniu wymagań rozporządzenia w zakresie raportowania incydentów związanych z wyciekiem danych osobowych.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europejski ośrodek X-Force Command Center we Wrocławiu pomoże w ochronie firm przed cyberzagrożeniami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl