SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDC: wzrost sprzedaży komórek w Europie Zach.

Po raz pierwszy w ciągu ostatnich piętnastu miesięcy wzrosła sprzedaż telefonów komórkowych w Europie Zachodniej.

IDC: wzrost sprzedaży komórek w Europie Zach.

Z danych firmy badawczej IDC wynika, że w III kwartale bieżącego roku w regionie sprzedano 46,8 miliona komórek. To o 5 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (44,7 mln) oraz o 11 proc. więcej w stosunku do wcześniejszych trzech miesięcy.

Sprzedaż tradycyjnych telefonów komórkowych zwiększyła się w ujęciu rocznym o 6 proc., a kwartał do kwartału o 14 proc. Tymczasem w przypadku smartfonów odnotowano 2-proc. spadek rok do roku i 2-proc. wzrost w ujęciu kwartalnym.

Liderem w III kwartale była Nokia, z liczbą 16,5 miliona sprzedanych telefonów komórkowych i 35,3 proc. udziału w rynku. Fiński producent wyprzedził kolejno firmy: Samsung (14,3 mln, 30,5 proc.), LG (5,1 mln, 11 proc.), Sony Ericsson (4,9 mln, 10 proc.), Apple (2,1 mln, 4 proc.) oraz Research In Motion (1,4 mln, 3 proc.). Pozostali producenci sprzedali łącznie 2,5 miliona urządzeń, stanowiących ok. 5 proc. rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDC: wzrost sprzedaży komórek w Europie Zach.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl