SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złotkowska i Małysz wśród ekspertów TVP na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Adam Małysz i Luiza Złotkowska znaleźli się w gronie ekspertów Telewizji Polskiej na startujące w piątek Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Ceremonię otwarcia relacjonować będą Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński, zaś studio olimpijskie w Warszawie w czasie całej olimpiady poprowadzą m.in. Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. TVP podała też, kto skomentuje poszczególne dyscypliny.

Article

Igrzyska zaczną się w piątek, 4 lutego o godz. 12.15 czasu polskiego. Wówczas TVP1 i TVP Sport zaproszą na transmisję ceremonii otwarcia w Pekinie. Skomentują ją (podobnie jak ceremonię zamknięcia) Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński.

Do relacjonowania zimowej imprezy czterolecia Telewizja Polska zaprosiła sportowych dziennikarzy oraz ekspertów. Na kibiców czeka 200 godzin rywalizacji na żywo, dedykowane studia sportowe, podsumowania i powtórki transmisji. Transmisje będą dostępne w TVP1 i TVP Sport  oraz równoległe w tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Kurzajewski i Dekiert w warszawskim studiu

Prowadzącymi studio w trakcie zimowej Olimpiady będą: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Rafał Patyra, Maciej Jabłoński i Maciej Adamiak. Sportowy Wieczór na czas imprezy zamieni się w Olimpijski Wieczór. - Miło mi, że w gronie ekspertów TVP zasiądą m.in. medaliści olimpijscy Luiza Złotkowska i Adam Małysz! - skomentował na Twitterze prezes TVP, Jacek Kurski.

Do Pekinu poleci sześć ekip reporterskich, a relacje z Chin będą przekazywać: Filip Czyszanowski, Aleksander Dzięciołowski, Michał Chmielewski, Aleksander Roj i Jakub Pobożniak. Dodatkowo TVP, podczas transmisji skoków narciarskich, Marcin Rams zaprosi do specjalnego studia, a jego gośćmi będą Wiktor Pękala i Mateusz Leleń.

Kto skomentuje najważniejsze dyscypliny?

W trakcie olimpiady biegi narciarskie dla TVP skomentują Jarosław Idzi i Piotr Meissner, ekspertami będą Ewelina Marcis i Janusz Krężelok. Biathlon komentować mają Piotr Sobczyński, Dominik Jabłecki, Krzysztof Miklas, a w roli ekspertów wystąpią Magdalena Grzywa i Patrycja Hojnisz-Roszak.

Hokej na lodzie skomentują Jacek Laskowski, Stanisław Snopek, Patryk Rokicki, Piotr Chłystek, Adrian Kowal i Michał Ruszel. Eksperci publicznego nadawcy w tej dziedzinie to Magdalena Jabłońska, Gabriel Samolej, Wiesław Jobczyk i Roman Steblecki. Tych, którzy będą śledzili zmagania w łyżwiarstwie figurowym, poprowadzą przez tę konkurencję Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński, zaś ekspercko udzielać się będą w tej dyscyplinie Anna Sierocka, Jan Mościcki, Marek Kaliszek, Marcin Kozubek i Bartosz Paluchowski.

Narciarstwo alpejskie skomentuje Jarosław Marendziak (eksperci: Katarzyna Karasińska, Wojciech Zagórski, Jan Winkiel), narciarstwo dowolne - Karolina Riemen-Żerebecka, Szczepan Karpiel i  Wojciech Zagórski, saneczkarstwo przybliży swoimi komentarzami Sławomir Kwiatkowski, zaś skoki narciarskie - Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek. Tutaj w roli eksperta usłyszymy i zobaczymy Adama Małysza. Wreszcie snowboard skomentuje czwórka dziennikarzy: Jacek Milas, Maciej Jodko, Mikołaj Rutkowsk i Jan Wolak.

Bez komentatorów na miejscu

Podczas tegorocznej zimowej olimpiady Telewizja Polska nie zdecydowała się na wysłanie swoich komentatorów do Pekinu. Zawody będą komentowane ze studia w Warszawie. Na miejscu jest już jednak sześć ekip reporterskich - pięć z TVP Sport i jedna z TVP Info. Trzy ekipy kanału sportowego TVP będą zlokalizowane w górach (skoki i biegi narciarskie, biathlon), jedna w Pekinie (łyżwiarstwo szybkie i short rack) i jedna w miejscu rozgrywania konkurencji narciarstwa alpejskiego.

Biuro reklamy Telewizji Polskie sprzedaje oferty reklamowej przy transmisjach igrzysk olimpijskich w Pekinie. Najdroższy spot w ofercie kosztuje ponad 140 tys. zł, zaś za tzw. lokowanie produktu w studiu olimpijskim trzeba zapłacić 500 tys. zł.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się między 4-20 lutego. Polska ekipa liczyć będzie 128 osób, w tym zawodników – 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują pięć Polskich Związków Sportowych.

Dołącz do dyskusji: Złotkowska i Małysz wśród ekspertów TVP na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
k.matołek
Lepiej napiszcie ile mamy szans medalowych :(
odpowiedź