SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Igrzyska w mediach: redakcje wysyłają reporterów i szykują specjalne programy

Dzisiaj startują przełożone o rok Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Wiele redakcji przygotowuje specjalne programy i formaty redakcyjne, które będą tworzyć m.in. wysłani do Tokio dziennikarze i realizatorzy. Największy zespół reporterów wysyła na miejsce Telewizja Polska, natomiast Radio Zet nie deleguje ani jednego korespondenta.

fot. Shutterstock.comArticle

Igrzyska odbędą się pomiędzy 23 lipca - 8 sierpnia. Sportowo Polacy wypadają całkiem nieźle: nasza ekipa liczyć będzie 428 osób, w tym 215 zawodników – 103 kobiety i 112 mężczyzn. Nie licząc wpadek z drużyną pływaków, przygotowania na miejscu idą już pełną parą, a biało-czerwoni wezmą udział w 138 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach. Kto będzie to relacjonował?

TVP: 150 osób pracuje na miejscu

Telewizja Polska rezerwuje na czas zmagań olimpijskich 350 godzin relacji na żywo na swoich antenach. Widzowie będą mogli oglądać zmagania sportowców w TVP1, TVP Sport, na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej. - Igrzyska Olimpijskie to jedna z największych i najważniejszych imprez sportowych na świecie i kolejna po niedawno zakończonym Euro 2020, jaką widzowie będą mogli śledzić w Telewizji Polskiej. Zapewniam, że jesteśmy znakomicie przygotowani do tego wspaniałego wydarzenia i będziemy je realizować z pasją i rozmachem. Zespół pracujący przy obsłudze Igrzysk w Tokio liczy aż 150 osób, nasi eksperci, dziennikarze, realizatorzy będą obecni zarówno w Japonii, jak i w Warszawie. Telewizja Polska od ponad 60-ciu lat towarzyszy polskim sportowcom, transmitując najważniejsze wydarzenia i zawody, to element naszej misji - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Jacek Kurski, prezes TVP.

Telewizja Polska pokaże wszystkie konkurencje z udziałem naszych sportowców. Ich walkę o kolejne rekordy i zwycięstwa będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport codziennie od północy do godz. 17:00. Zawody rozpoczną się jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk, kiedy pierwsze wyścigi eliminacyjne mają m.in. wioślarze.

Do Tokio poleciała delegacja ośmiu ekip reporterskich Telewizji Polskiej. - Porozmawiamy z każdym polskim olimpijczykiem i podsumujemy każdy start polskiej ekipy. Olimpijskie studio z prowadzącymi i ekspertami towarzyszyć będzie meczom naszych siatkarzy oraz rywalizacji lekkoatletów. Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze tenisa, w którym udział wezmą polscy zawodnicy, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele - obiecują przedstawiciele TVP.

Telewizja Polska do pracy przy Igrzyskach Olimpijskich zaangażuje ponad 150 osób, w Warszawie i w Japonii. Zawody komentować będą najlepsi polscy komentatorzy sportowi oraz eksperci z poszczególnych dyscyplin: Przemysław Babiarz, Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Piotr Dębowski, Jacek Laskowski, Jacek Jońca, Jarosław Idzi, Otylia Jędrzejczak (pływanie), Radosław Panas i Krzysztof Ignaczak (siatkówka), Marek Plawgo, Sebastian Chmara i Marcin Urbaś (lekkoatletyka), Marek Kolbowicz (wioślarstwo) czy Marcin Synówka (tenis).

Codziennie około godz. 21:30 Jedynka pokaże specjalne podsumowanie dnia „Olimpijski Wieczór”, którego wydłużoną wersję – wzbogaconą o specjalną „dogrywkę” obejrzeć będzie można na kanale sportowym TVP. W TVP Sport będą także emitowane powtórki transmisji i podsumowania dnia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą królować także w internetowych kanałach TVP Sport. Strona tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport i smart TV, a także HbbTV pełne będą treści olimpijskich – na żywo (symultanicznie z TVP1 i TVP Sport) oraz z odtworzenia (VOD) zobaczyć będzie można: kulisy zawodów, medale „biało-czerwonych”, wywiady z gwiazdami reprezentacji Polski, klasyfikacje medalowe, podsumowanie dnia w formie odświeżanego artykułu, sylwetki Polaków i najnowsze wyniki.

Tokio 2020 w kanałach Eurosportu

Związany z TVN Grupą Discovery kanał Eurosport jest posiadaczem głównej licencji na transmisje z Tokio. Transmisje dostępne będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, siedmiu kanałach pop-up dostępnych u niektórych operatorów, kanale 4K oraz - w całości - w Eurosporcie w Playerze.

W Eurosporcie w Playerze dostępne będzie aż 3500 godzin transmisji, z czego ponad 1200 z polskim komentarzem. W szczytowych momentach będzie to aż 14 wydarzeń komentowanych po polsku w tym samym momencie. Na dwóch głównych antenach - w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2 - widzowie obejrzą około 500 godzin transmisji. Ramówka Eurosportu 1 będzie skupiona na występach Polek i Polaków oraz najważniejszych wydarzeniach igrzysk. Z kolei oferta Eurosportu 2 będzie skierowana również do kibiców mniej tradycyjnych dyscyplin.  

Codziennie o 17:00 widzowie Eurosportu 1 będą mogli obejrzeć studio z udziałem znanych ekspertów z drużyny Eurosportu: Anny Rogowskiej, Jolanty Kumor, Sylwii Gruchały, Piotra Gruszki, Damiana Wojtaszka, Adama Korola, Pawła Januszewskiego, Pawła Czapiewskiego i Roberta Korzeniowskiego. Poprowadzą je Michał Korościel i Paweł Kuwik. W Tokio dla Eurosportu pracować będzie Kacper Merk. Wydarzenia ze stolicy Japonii na antenie TVN24 relacjonować będą Monika Krajewska i Paweł Łukasik.

Polscy widzowie będą mogli też poznać opinie uznanych sportowców współpracujących z Discovery w całej Europie. Codziennie będą oni omawiać wydarzenia z Tokio w nowoczesnym  studiu The Cube. Wykorzystuje ono najnowsze technologie na czele z rzeczywistością rozszerzoną, co urozmaici analizy prezentowane na antenie.

Specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich Discovery stworzyło całą kolekcję produkcji dokumentalnych nakierowanych na przybliżanie widzom świata sportu, które dostępne będą zarówno na kanałach linearnych, jak i w Playerze. Jednym z tytułów jest dokument „Reaching the Sky” opowiadający historię Sky Brown, która w Tokio będzie walczyła o medal w deskorolce dla Wielkiej Brytanii. Autorski program Anity Werner – „Tokio. Cena sukcesu” – przybliży widzom przygotowania – i idące za tym poświęcenia – polskich olimpijczyków, które doprowadziły ich do startu w igrzyskach. W serii „Traiblazers” przedstawione są historie sportowych legend, które wykorzystały swój głos, aby zmieniać świat. Do tego dochodzą krótkie formy, jak choćby „Sport Explainers”, które tłumaczą zasady i tajniki różnych dyscyplin.

Podobnie jak podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang Eurosport nawiązał współpracę z Krzysztofem Gonciarzem. Jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych będzie relacjonował wydarzenia w stolicy Japonii i rozmawiał ze sportowcami.

Zobacz także: Discovery pokaże igrzyska olimpijskie w całości w Playerze. 500 godzin relacji w Eurosporcie

Polsat: „Flesz Studio Tokio”

Polsat Sport News rusza w czasie olimpiady ze specjalnym porannym programem „Flesz Studio Tokio” (godz. 8:00 – 12:00; co godzina). Pojawią się w nim najnowsze wieści z aren Igrzysk Olimpijskich. Natomiast Polsat News przez cały dzień ma relacjonować zmagania sportowców.

O godzinie 17:30 stacja pokazywać też będzie specjalne podsumowania w ramach programu „Studio Tokio”. - Chwilę po zakończeniu ostatniej rywalizacji w stolicy Japonii, dziennikarze Grupy Polsat zaprezentują najważniejsze wyniki. Opowiedzą m.in. o medalach Polaków i szansach w kolejnym dniu – informuje portal PolsatNews.pl.

Obszerniejsze podsumowanie będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport. Kanał sportowy Telewizji Polsat codziennie o godzinie 20:00 zaprosi na 2-godzinny magazyn. W programie będą komentarze dotyczące rywalizacji w Tokio, rozmowy z dziennikarzami i ekspertami stacji.

TVN: Trójka wysłanników magazynu „Tokio 2020”

Na czas trwania Igrzysk Olimpijskich na antenie TVN24 pojawi się codzienny magazyn „Tokio 2020". To specjalny program współtworzony przez redakcję Eurosportu. Pierwszy odcinek - w piątek, 23 lipca, o godzinie 20:00 (to stała godzina nadawania). Program poprowadzą komentatorzy Eurosportu: Michał Korościel i Paweł Kuwik. Każdy odcinek będzie zawierał relacje specjalnych wysłanników, którymi są Monika Krajewska z „Faktów TVN", Paweł Łukasik z TVN24 i Kacper Merk z Eurosportu.

Będą także komentarze i analizy ekspertów Eurosportu, ale również sportowców, m.in. Roberta Korzeniowskiego, Piotra Gruszki, Sylwii Gruchały, Pawła Czapiewskiego, Pawła Januszewskiego czy Anny Rogowskiej. W magazynie zostaną pokazane najważniejsze wydarzenia olimpijskie minionego dnia oraz zapowiedź nadchodzących emocji sportowych. Dziennikarze przedstawią także sylwetki sportowców i opowiedzą, na czym polegają poszczególne dyscypliny.

Polskie Radio: Własne studio nadawcze i 10 reporterów

Mocną ekipę do Tokio wysyła także Polskie Radio. Rusza tam 12 osób: dziesięciu dziennikarzy i dwóch inżynierów dźwięku i emisji. Reporterzy to: Rafał Bała, Witold Banach, Artur Dyczewski, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Jakub Niziński, Robert Skrzyński i Dariusz Urbanowicz. Technicy - Michał Jakubik i Krzysztof Sagan.

Radio uruchomi na miejscu własne studio nadawcze w centrum radiowo-telewizyjnym IBC (The International Broadcast Centre). Dzięki temu dziennikarze będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z ośmiu stanowisk reporterskich na arenach olimpijskich. - Przygotujemy 120 godzin relacji, wejść reporterskich i raportów. Będą również bezpośrednie transmisje meczów naszej męskiej drużyny siatkarskiej. Serwisy olimpijskie pojawią się w: Jedynce, Trójce, Czwórce i Polskim Radiu 24. Igrzyska będzie można również śledzić dzięki specjalnemu, multimedialnemu serwisowi internetowemu tokio2020.polskieradio24.pl, który wystartuje 20 lipca – informuje portal Wirtusalnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa publicznego nadawcy.

Polskie Radio wysyła dziennikarzy sportowych na Igrzyska Olimpijskie nieprzerwanie od Igrzysk w Berlinie w 1936 roku, kiedy to podczas zawodów pracowała czteroosobowa ekipa reporterów. - Tokio to kolejne, dwudzieste już letnie Igrzyska, obsługiwane przez naszych dziennikarzy - podsumowuje prezes Agnieszka Kamińska

RMF: na miejscu jedna osoba

Nieco inaczej do relacjonowania Igrzysk Olimpijskich z miejsca ich organizacji podchodzą stacje komercyjne. I tak RMF FM wysyła jedną osobę na miejsce - Patryka Serwańskiego z redakcji sportowej. Nadawane na antenie „Fakty sportowe” od piątku zmienią się w „Olimpijskie Fakty Sportowe”, a dodatkowe wydania tego serwisu w dni powszednie zaplanowano na godz. 10:00.

Z kolei Radio Zet nie wysyła do Tokio ani jednej osoby, co nie znaczy, że Olimpiada w Japonii będzie nieobecna na antenie tego medium: pojawiać się będzie we wszystkich serwisach sportowych stacji.

RASP: czwórka reporterów i „Misja Tokio”

Specjalną ofertę przygotowują też Onet Sport i „Przegląd Sportowy” (oba – Ringier Axel Springer Polska). Na stronie głównej Onetu pojawi się już w czwartek, 22 lipca codzienny program „Misja Tokio”, będą też cykle wideo przedstawiające naszych czołowych olimpijczyków, a także „Skarb Kibica Tokio 2020” będący dodatkiem do „Przeglądu Sportowego”.  - Długo czekaliśmy w niepewności czy igrzyska w ogóle się odbędą, ale jako redakcje byliśmy w gotowości i teraz z czystym sumieniem możemy polecić wiele świetnych formatów, które na pewno zaspokoją nawet wybrednych kibiców. Naszą siłą są ludzie, zarówno prowadzący, goście, jak i cała ekipa produkcyjna. Stawiamy na merytorykę - zapewnia Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

„Misję Tokio” (codziennie o godz. 15:00) poprowadzą dziennikarze - Aldona Marciniak oraz dwukrotny olimpijczyk, były wicemistrz świata w siatkówce Łukasz Kadziewicz. Ekspertami do poszczególnych dyscyplin będą mistrzowie olimpijscy – wioślarka Magda Fularczyk-Kozłowska, sztangista Szymon Kołecki, lekkoatleta Jacek Wszoła, a także znany trener siatkówki Jakub Bednaruk oraz legendarny dziennikarz i były sportowiec, Andrzej Person.

„Przegląd Sportowy” wysłał czwórkę reporterów do stolicy Japonii. Pojechali tam: Edyta Kowalczyk, Kamil Wolnicki, Tomasz Kalemba i Ryszard Opiatowski. - Prowadzący program „Misja Tokio” będą się z nimi łączyć na żywo, by zrelacjonowali nam atmosferę tych specyficznych, bo rozgrywanych bez kibiców igrzysk oraz przybliżyli sylwetki bohaterów - dodaje Wołosik.

Kolejną propozycją programową przygotowaną z okazji igrzysk jest „Droga na Olimp”, czyli materiały wideo Łukasza Kadziewicza. W niespełna półgodzinnych reportażach autor pokazuje, jak trudna jest tytułowa „Droga na Olimp”. - Spotkałem się z czterema naszymi lekkoatletami i spróbowałem trenować razem z nimi. To nie są łatwe rzeczy. Każda konkurencja ma swoją specyfikę, a ja starałem się choć trochę zaprzyjaźnić ze skokiem o tyczce, rzutem dyskiem, biegiem na 400 metrów czy rzutem młotem – mówi Łukasz Kadziewicz. W jego programie pojawią się: Piotr Lisek, Piotr Małachowski, Iga Baumgart-Witan i Joanna Fiodorow. W bardziej naturalnym sobie środowisku Kadziewicz przeprowadził wywiady z Fabianem Drzyzgą i Aleksandrem Śliwką.

Program „Misja Tokio” będzie emitowany na żywo na stronie głównej Onet.pl, na Facebooku Onetu Sport i Przeglądu Sportowego oraz na YouTube Przeglądu Sportowego. W tych samych kanałach pokazywane będą odcinki „Drogi na Olimp”.

Serwisy Onetu i „Przeglądu Sportowego”

22 lipca na stronach Onet.pl oraz Przegladsportowy.pl ma ruszyć specjalny serwis poświęcony Igrzyskom XXXII Olimpiady, gdzie znajdą się wszystkie informacje dotyczące imprezy. Tego samego dnia z „Przeglądem Sportowym” będzie do kupienia „Skarb Kibica Tokio 2020”, czyli szczegółowy przewodnik po Olimpiadzie. – Wydawnictwo ma 100 stron. Przedstawiamy w nich wszystkich polskich uczestników igrzysk, minutowy program każdego dnia, pokazujemy obiekty, opisujemy najbardziej pasjonujące dyscypliny. Są wywiady i mnóstwo statystyk. Jest też specjalna tabelka do wpisywania polskich medalistów. Mamy nadzieję, że zabraknie w niej miejsca. Na czas igrzysk zmieni się oczywiście layout gazety – mówi Paweł Wołosik.

Czwartkowe wydanie wraz ze Skarbem Kibica będzie dostępne również w aplikacji oraz dla subskrybentów przegladsportowy.pl i Mediaklub.pl. Redaktorem prowadzącym dodatku jest Paweł Wołosik, a za jego przygotowanie graficzne odpowiada Cezary Piotrowski.

Agora: sześć osób z różnych redakcji leci na igrzyska

Radio Tok FM wysyła do Tokio dziennikarza sportowego tej stacji - Przemysława Pozowskiego. W czasie igrzysk na antenie Tok FM nadawane będą audycje specjalne „Jeszcze Więcej Igrzysk"; emitowane mają być też dodatkowe wydania Informacji Sportowych.

Z kolei na tokfm.pl przez cały czas trwania igrzysk będzie można znaleźć podcast „TOK IO z bliska", w którym przebieg zawodów skomentują Jakub Baliński oraz Przemysław Pozowski.

Redakcja „Gazety Wyborczej" na letnie igrzyska olimpijskie wysyła trójkę dziennikarzy: Rafała Steca, Radosława Leniarskiego oraz Kubę Atysa z działu foto. Przedstawiciele redakcji będą się przyglądać na miejscu wszystkim najciekawszym wydarzeniom, szczególną uwagę zwracając na siatkówkę, tenis i lekkoatletykę oraz na występy Polaków. Relacje z trwających igrzysk będzie można znaleźć na łamach papierowego wydania dziennika oraz na Wyborcza.pl.

Kolejnych dwóch wysłanników będzie miał serwis Sport.pl Łukasza Jachimiaka oraz Dominika Senkowskiego. Podczas trwania igrzysk redakcja przejdzie na trzyzmianową organizację pracy ze względu na różnicę czasu – nocna zmiana zadba o to, by czytelnik od rana miał najświeższą porcję informacji z Japonii – ustalił portal Wirtualnemedia.pl

Redakcja Sport.pl skoncentruje się na występach Polaków oraz historiach ze świata wielkiego sportu, z wyjątkową uwagą będzie przyglądać się polskim siatkarzom. Z myślą o nich przygotowywany zostanie także program na żywo – w ramach „Sekcji Olimpijskiej" po każdym zakończonym meczu dziennikarze omówią wraz z ekspertami występ siatkarzy. W „Sekcji Olimpijskiej" znaleźć będzie można również relacje i komentarze z innych występów naszych rodaków, a także z ważnych wydarzeń na igrzyskach.

WP: Z naciskiem na siatkówkę

Wirtualna Polska od kwietnia br. jest partnerem medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Umowę o współpracy 14 kwietnia oficjalnie podpisali Joanna Pawlak, Prezes Wirtualna Polska Media oraz Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl – stąd szczególna uwaga, jaką serwisy WP będą poświęcać Igrzyskom.

Podczas igrzysk ponad stuosobowa redakcja WP Sportowe Fakty zjednoczy siły w relacjonowaniu tego wydarzenia. Bezpośrednio z Tokio relacje przygotowywać będą Grzegorz Wojnarowski oraz Tomasz Skrzypczyński. Redakcja planuje specjalne, codzienne programy wideo z łączeniami na żywo. Na czas trwania Igrzysk na stronie głównej Wirtualnej Polski pojawi się boks wydarzeniowy oraz specjalnie dedykowana sekcja. Redakcja sportowa zapowiada też, że mocno skoncentruje się na siatkówce.

Interia: nowa odsłona kampanii z Wilfredo Leonem

Serwis Sport Interia kompleksowo przygotowuje się do relacjonowania Igrzysk Olimpijskich. Zespół redakcji sportowej będzie obecny w Japonii - przygotowywać ma relacje wprost ze stadionów i obiektów, na których będą walczyć o medale polscy sportowcy. Artur Gac, dziennikarz Sport Interia, przy współpracy z Patrykiem Serwańskim z Radia RMF FM, przygotuje „Szybkie Kontry” z Tokio oraz będzie korzystał ze Studia Tokio Polsat Sport w Japonii, w którym stałymi ekspertami będą Adam Kszczot i Otylia Jędrzejczak.

W Sport Interia pojawią się także komentarze na żywo podczas występów Polaków, całodzienne relacje z najważniejszych wydarzeń rozgrywanych na arenach olimpijskich, raport specjalny „Tokio 2020” z praktycznymi informacjami dotyczącymi imprezy oraz aktualizowana na bieżąco klasyfikacja medalowa. Sport Interia przybliży także kibicom sylwetki reprezentantów Polski.

W związku z rozpoczęciem igrzysk olimpijskich zostanie wyemitowana nowa odsłona kampanii z udziałem Wilfredo Leona: siatkarz będzie w niej kibicował polskim sportowcom oraz zachęcał do śledzenia wydarzeń z Japonii w Sport Interia. Leon reklamuje sportowy serwis Interii już od maja br.

Polska Press wysyła trzech reporterów

Swoją reprezentację dziennikarską na tokijskie igrzyska wysyłają także (zjednoczone) redakcje Polska Press Grupy. Na miejsce lecą: Przemysław Franczak (Kraków), Tomasz Dębek (Warszawa) i Paweł Relikowski (Wrocław, foto). We wszystkich dziennikach 23 lipca ukaże się specjalny, 32-kolumnowy dodatek „Tokio 2021".

Dodatkowo we wszystkich serwisach internetowych pojawi się pod koniec tygodnia sekcja dedykowana igrzyskom, z relacjami na żywo, fotorelacjami, korespondencjami wysłanników, wynikami i klasyfikacją medalową. Z kolei na stronach głównych serwisów sekcja „Sport" będzie dominującą pozycją w dniach startów naszych faworytów. W każdej sekcji sportowej zostanie wyodrębniony i bogato zasilany box olimpijski.

Serwisy Polska Press przygotowują też format wideo pt. „Tokio Flesz". Znajdą się w nim treści sportowe w krótkiej formie, przygotowane przez redakcję Gol24.pl. W sumie podczas igrzysk „Tokio Flesz" będzie miał osiem odcinków, regularna emisja - co drugi dzień.

W trakcie igrzysk w Tokio redakcja Sportowy24.pl zrealizuje także cykliczny program publicystyczny o zmaganiach sportowców na wszystkich japońskich arenach. Każdy z pięciu odcinków „Tokio Raportu" będzie trwał ok 20 min. Gospodarzami programu będą Adam Godlewski i Robert Zieliński, którzy skomentują wydarzenia olimpijskie oraz będą analizować polskie szanse medalowe. W każdym odcinku zaplanowano łączenia z korespondentami w Tokio oraz prezentację komentarzy o igrzyskach, które pojawią się w social mediach Grupy

Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich dziennikarze będą pracowali w specyficznych warunkach z powodu obostrzeń pandemicznych. Pojemność obszarów dla reporterów i fotoreporterów obsługujących igrzyska (ale także paraolimpiadę) już w lutym br. została zmniejszona o mniej więcej 50 proc., zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Japonii.
Dziennikarze i fotoreporterzy mają być testowani na obecność koronawirusa przed przylotem, w trakcie pobytu w Japonii i przed wylotem.

Dołącz do dyskusji: Igrzyska w mediach: redakcje wysyłają reporterów i szykują specjalne programy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
uruchomić w DAB+ okazjonalną stację Radio Igrzyska i tam 24h relacjonować co się dzieje. TVP i PR dostali te 2 miliardy - nie uruchomili Radia Literatura w tym roku, to mogliby na olimpiadę.
odpowiedź
User
m.
Polsat mimo że sam nie ma praw - uruchamia codzienne dwugodzinne studio, dodaje dodatkowe Eursporty 3-9, mecze Polaków na ES9 będą komentować Swędrowski/Drzyzga. A w canal+ żadnych specjalnych kanałów,widzowie mogą się bujać, kompletne ZERO i najwieksza bieda wsrod polskich operatorów. Się porobiło!
odpowiedź