SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ile na reklamę w rolnictwie?

Wydatki reklamowe w rolnictwie w okresie od stycznia do maja 2005.

 Według agencji Martin&Jacob, specjalizującej się w marketingu agrarnym, w okresie od stycznia do maja 2005 wartość rynku reklamowowego w segmencie agranym wynosiła 23 768 026,00 zł. Reklamodawcy najchętniej kierowali swoje budżety do prasy rolniczej, wysokość wpływów reklamowych to prawie 20 mln zł. Największy udział w przychodach (21,57%) wśród prasy rolniczej posiada miesięcznik "top agrar polska", średni koszt dotarcia do jednego czytelnika (ad cost per unit) waha się w okolicach 0,22 zł.

Najwyższe wydatki na reklamę zanotowała firma Bayer CropScience, ich budżet na media ATL wyniósł łącznie 1 662 429,00 zł. Telewizja i radio nadal wykorzystywane są głównie jako media wspierające kampanię. Łącznie na reklamę w telewizji i radiu wydano nieco ponad 4 mln. zł.

Analizowane media: prasa rolnicza (ponad 60 tytułów), TVP1, TVP3, PR1.
 
Dane netto przed rabatami. 01-05. 2005.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ile na reklamę w rolnictwie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl