SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Füsun Wehrmann szefową technologii w Grupie InPost. Nowe stanowisko w strukturach firmy

InPost stworzył nowe stanowisko w swoich strukturach, które ma wzmocnić firmę w segmencie tworzenia nowoczesnych rozwiązań w obsłudze klientów. Füsun Wehrmann, ekspertka współpracująca wcześniej z Microsoft i Vodafone, została szefową technologii w Grupie InPost.

Füsun Wehrmann, fot. InPostArticle

InPost należy obecnie do największych firm kurierskich i logistycznych w Polsce. W pierwszym kwartale br. osiągnął wzrost przychodów o 94,4 proc. do 1,5 mld euro (a bez uwzględnienia kupna Mondial Relay o 19 proc.) i spadek zysku netto z 93,8 do 68,8 mln euro.

Z kolei niedawno firma zapowiedziała, że wprowadza na rynek nowy typ maszyny paczkowej pod nazwą Robomat. Ten rodzaj Paczkomatu instalowany będzie w sklepach sieci Żabka. Maszyna ma tylko jedną komorę i wykorzystuje mechanizm robota kartezjańskiego.

Nowe stanowisko w InPost

Teraz poinformowano, że InPost wzmacnia swoje zasoby technologiczne. Od 24 sierpnia 2022 r. Füsun Wehrmann dołączyła do zespołu jako chief of technology (CTO), nowej roli stworzonej w strukturze firmy. Füsun zyskała doświadczenie dzięki współpracy z takimi markami jak Microsoft, Vodafone, Naspers & OLX i Wayfair.

Czytaj także: InPost ma już 4 tys. Paczkomatów w Wielkiej Brytanii

- InPost jest jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie. Wprowadzone przez nas innowacje zrewolucjonizowały dostawę ostatniej mili i już na stałe zmieniły nawyki Polaków – zaznacza w komunikacie Rafał Brzoska, CEO i założyciel InPost. - Teraz skutecznie zachęcamy Europejczyków do udziału w tej rewolucji ekologicznej. Zgodnie z prawem Moore'a, wszystkie wykładnicze zmiany uwalniają niewyobrażalny potencjał i znajdują sposoby na rozwiązanie najtrudniejszych problemów świata. Takie zmiany są możliwe tylko wtedy, gdy innowacyjna i dobrze funkcjonująca baza technologiczna staje się częścią równania. Jestem przekonany, że zespół, który zbudowaliśmy pod kierownictwem Füsun, jest w stanie zrealizować więcej niż jedno przedsięwzięcie, które zrewolucjonizuje wysyłanie i odbieranie paczek i sprawi, że sam proces będzie jeszcze szybszy i bardziej przyjazny dla planety na każdym rynku, na którym działamy. Oprócz ogromnego doświadczenia zdobytego w sektorze IT, Füsun pokazała, jak wpływowa może być kobieta-przywódca w kształtowaniu organizacji w kierunku sprawiedliwości i ciągłego doskonalenia kultury.

Czytaj także: DeeZee, CCC i InPost zachęcają, by dać drugie życie butom i ubraniom

Według zapowiedzi, na nowo utworzonym stanowisku Füsun Wehrmann będzie odpowiedzialna za stworzenie, wraz z zespołem ekspertów, długoterminowej strategii optymalizacji i maksymalizacji korzyści skali w procesach biznesowych. Do jej zadań należeć będzie również opracowanie rozwiązań technologicznych zwiększających zadowolenie klientów z usług oferowanych przez Grupę InPost.

Dołącz do dyskusji: Füsun Wehrmann szefową technologii w Grupie InPost. Nowe stanowisko w strukturach firmy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kora
ciekawa jestem jak to się będzie miało w praktyce dla mnie jako klienta
odpowiedź
User
Abc
to jakieś całkowicie nowe nieznane mi wcześniej nazwisko, ale życzę powodzenia
odpowiedź
User
Kamil
jestem zdecydowanie na tak, takich ludzi potrzeba dla coraz większego rozwoju
odpowiedź