SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

InPost uruchamia Paczkomaty w Austrii. Do tysiąca maszyn w rejonie Salzburga

Kierowana przez Rafała Brzoskę firma logistyczna InPost uruchomiła w Austrii pierwsze Paczkomaty dostarczające użytkownikom towary zakupione w internecie. Według planów do 2024 roku InPost dostarczy w rejon Salzburga tysiąc Paczkomatów.

Article

InPost to polska firma logistyczna założona i kierowana przez Rafała Brzoskę. Prowadzi ona sieć Paczkomatów dzięki którym użytkownicy mogą odbierać towary zakupione w internecie bez kontaktu z kurierami.

Paczkomaty w Salzburgu

Według nowych informacji InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w austriackim mieście Salzburg. W czerwcu 2019 r. InPost wygrał przetarg na dostawę maszyn dla miasta i zawarł umowę z Salzburg AG. Według zapowiedzi do 2024 r. firma dostarczy do tysiąca Paczkomatów w rejon Salzburga.

Na ulicach Salzburga Paczkomaty są firmowane przez Myflebox. InPost wspiera austriackiego partnera w zakresie know-how i usług posprzedażowych, odpowiada także za bieżący serwis maszyn.

- Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną – stąd boom na Paczkomaty jest tam nieco opóźniony - podkreśla w komunikacie Rafał Brzoska, prezes InPost. - Polacy od lat nie wyobrażają sobie odbioru e-zakupów bez Paczkomatów InPost. Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne przy jednoczesnym braku rąk do pracy przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie. Paczkomaty są realną alternatywą dla klasycznych dostaw kurierskich lub dla odbioru przesyłek z przypadkowych i nieustandaryzowanych punktów odbioru typu kioski, sklepy czy stacje benzynowe. Ważne jest, że InPost nie tylko dostarcza i instaluje, ale też serwisuje maszyny – ten model współpracy na rynkach europejskich zapewni nam wieloletni strumień przychodów.

Nie tylko Austria

InPost przypomina, że Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia tej firmy – w poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.

Od listopada 2019 r. w ramach umowy zawartej z Grupą Alibaba polscy internauci mogą odbierać zakupy z serwisu AliExpress w Paczkomatach w całym kraju. W przypadku zamówień za ponad 5 dolarów przesyłka jest bezpłatna.

Jesienią ub.r. InPost obsługiwał w całej Polsce 6 tys. Paczkomatów. Rok wcześniej firma miała 4,3 tys. takich maszyn. W 2018 r. spółka zanotowała wzrost przychodów o 40 proc. i 20,6 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: InPost uruchamia Paczkomaty w Austrii. Do tysiąca maszyn w rejonie Salzburga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl