SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram wprowadza format reklam „Przypomnienia”, testuje reklamy w wyszukiwarce

Instagram (Meta) ogłosił wprowadzenie dwóch nowych produktów reklamowych, które zostają wprowadzone na platformę. Są to reklamy wydarzeń z wbudowaną funkcją przypominania oraz reklamy uwzględnione w wyszukiwarce.

Fot. Pixahive Article

W zeszłym roku Instagram zaprosił twórców i marki do dodawania przypomnień do postów o konkretnych wydarzeniach, w których podkreślano występy, premiery programów telewizyjnych lub wydarzenia sportowe.Użytkownicy mogli wybrać przypomnienie o udziale za pomocą klikalnej opcji „Przypomnij mi” u dołu każdego posta.

Teraz firma należąca do Meta wprowadza tę samą funkcję przypominania do reklam na platformie.

Instagram twierdzi, że niedawno nawiązał współpracę z markami „takimi jak Starz” w celu przetestowania nowego formatu reklam, mając nadzieję, że ułatwi „firmom ogłaszanie, przypominanie i powiadamianie ludzi o przyszłych wydarzeniach lub premierach, którymi mogą być zainteresowani”.

Gdy użytkownicy zdecydują się na przypomnienia, otrzymają trzy powiadomienia z Instagrama dzień wcześniej, 15 minut przed i w czasie dowolnego wydarzenia, które ich interesuje.

Instagram ogłasza również reklamy zawarte w wynikach wyszukiwania w aplikacji, zaprojektowane „w celu dotarcia do osób, które aktywnie szukają firm, produktów i treści” według firmy.

Reklamy będą wyświetlane w kanale, który ludzie mogą przewijać, gdy klikną post z wyników wyszukiwania.

Reklamy na Instagramie w wyszukiwarce wciąż znajdują się na początku fazy testów, ale Instagram twierdzi, że w nadchodzących miesiącach wprowdzi to rozwiązanie na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Instagram wprowadza format reklam „Przypomnienia”, testuje reklamy w wyszukiwarce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl