SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Integer.pl: przekroczymy 200 mln zł i 15-18 mln zł zysku netto w 2010 r

Przychody grupy Integer.pl w 2010 r. mogą przekroczyć 200 mln zł a zysk netto wynieść 15-18 mln zł, wynika z wypowiedzi prezesa Rafała Brzoski dla ISB.

„Gdyby zysk netto w całym roku wyniósł 15-18 mln zł to byłby sukces” – powiedział Brzoska. Po I połowie roku spółka miała 7,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Prezes zwrócił jednak uwagę, że na cały wynik wpływ będą miały wysokie koszty marketingowe, które spółka zakłada na IV kw.

„Na przełomie września i października wprowadzimy trzy nowoczesne nowe usługi i każda wymaga szerokiego komunikowania z rynkiem. W całym roku wprowadzimy więc pięć nowych usług, gdyby nie koszty z nimi związane wynik byłby jeszcze lepszy” – zaznaczył Brzoska.

Prezes podtrzymał też deklarację z maja, zgodnie z którą ocenił, że przychody grupy w całym roku mogą przekroczyć 200 mln zł. W I połowie 2010 r. skonsolidowane przychody Integer.pl wyniosły 94,68 mln zł wobec 56,42 mln zł rok wcześniej.

Rafał Brzoska ocenił, że na koniec roku wchodzący w skład grupy alternatywny operator pocztowy InPost, osiągnie 10-12% udziału w rynku usług listowych.

„Osiągnięcia 10% jestem pewny. Znamy swoje wyniki, natomiast zobaczymy jeszcze w jakim tempie będzie spadał cały rynek” – dodał Brzoska.

Wcześniej spółka poinformowała, że otrzymała wezwanie do wypłaty odszkodowania na rzecz Poczty Polskiej w wysokości 69,5 mln zł i całkowicie odrzuca te roszczenia. Spór między Integer.pl a Pocztą Polską dotyczy dociążania przesyłek wysyłanych przez InPost, co pozwala tej spółce omijać monopol Poczty Polskiej na najlżejszą korespondencję.

Brzoska podkreślił, że spółka, działa zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie naruszyła prawa.

„Zależy nam żeby sprawę rozwiązać jak najszybciej, ale nie otrzymaliśmy jeszcze pozwu ani odpowiedzi zwrotnej od Poczty na nasze pismo. Roszczenia Poczty Polskiej nie mają solidnej podstawy” – ocenił Brzoska.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Integer.pl: przekroczymy 200 mln zł i 15-18 mln zł zysku netto w 2010 r

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl