SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IPG utrzyma obniżki wynagrodzeń dla kadry kierowniczej do końca roku

Najwyższe kierownictwo Interpublic (właściciel agencji McCann, UM, Initiative) na poziomie spółki holdingowej będzie nadal otrzymywać obniżone pensje do końca 2020 roku.

Michael RothArticle

Michael Roth, globalny prezes i dyrektor generalny Interpublic, oraz inni wyżsi rangą managerowie zgodzili się na obniżenie wynagrodzeń nawet o 20 proc. od początku drugiego kwartału w związku z załamaniem światowej gospodarki i rynku reklamowego, wywołanym przez pandemię COVID-19.

Dokładna liczba osób, które objęła redukcja w holdingu jest nieznana, ale prawdopodobnie są to dwucyfrowe wartości.

Mówi się, że cięcia dotkną wszystkich dyrektorów na szczeblu wiceprezesów i wyższych. - Kierownicy wyższego szczebla IPG od drugiego kwartału 2020 roku przyjęli 20-procentową obniżkę płac, a cięcia dla wyznaczonych dyrektorów będą dotyczyć całkowitego wynagrodzenia, a nie tylko wynagrodzenia podstawowego. Obniżki wynagrodzeń kadry kierowniczej średniego szczebla w holdingu były mniejsze i zostaną utrzymane do końca roku - poinformował rzecznik grupy.

IPG, która zatrudnia około 52 000 osób, osiągnęła najlepsze wyniki z całej szóstki grup agencyjnych w drugim kwartale, odnotowując 9,9 proc. spadek przychodów organicznych.

Władze holdingu zwróciły się do szefów swoich agencji, w tym Initiative, McCann, MullenLowe, R / GA, UM i Weber Shandwick, o dokonanie oszczędności na początku drugiego kwartału, ale dały kierownictwu każdej z nich swobodę decydowania o zakresie i czasie trwania obniżki wynagrodzeń. Prawie wszystkie agencje IPG poczyniły jakieś oszczędności.

Rywale mają różne podejście

Na początku drugiego kwartału ponad 3000 dyrektorów WPP skorzystało z obniżek wynagrodzeń sięgających nawet 20 proc., ale cięcia trwały tylko trzy miesiące.

Osoby z wyższymi dochodami w Publicis Groupe również skorzystały z obniżek płac przez okres do sześciu miesięcy między kwietniem a wrześniem.

Arthur Sadoun, globalny prezes i dyrektor generalny Publicis Groupe, który sam sobie obniżył wynagrodzenie o 30 proc., powiedział, że „obniżki płac skończyły się teraz wszędzie, łącznie z moją”.

John Wren, globalny prezes i dyrektor generalny Omnicom, zrezygnował z 100 proc. swojej pensji na sześć miesięcy w ramach oszczędności. Firma nie podaje, czy prezes już otrzymuje wynagrodzenie.

Dołącz do dyskusji: IPG utrzyma obniżki wynagrodzeń dla kadry kierowniczej do końca roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl