SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IQS z technologią text miningu

Netdive to platforma badawcza analizy treści zamieszczanych w Internecie i mediach społecznościowych. Nowe narzędzie umożliwia eksplorację dowolnego tematu, który angażuje ludzi w sieci.

Article

Netdive w czasie rzeczywistym wyszukuje, analizuje i wizualizuje treści pochodzące z Internetu i mediów społecznościowych, dotyczące konkretnych potrzeb, zachowań, trendów czy kategorii, np. odporność, odchudzanie, zero waste itp.

Algorytmy, służące analizie treści, stworzone zostały z uwzględnieniem specyfiki języka polskiego.

Z poziomu platformy dostępnych jest kilkadziesiąt wskaźników wspomagających analitykę treści, m.in. chmury słów, ocena sentymentu w oparciu o sieci neuronowe oraz związki i sąsiedztwo, pozwalające zapoznać się ze słownictwem  najczęściej używanym w danym projekcie. Netdive porównuje analizowane projekty oraz daje możliwość – na każdym etapie pracy – generowania edytowalnych raportów w formatach Power Point i Excel. Efektem eksploracji są insighty wspierające rozwój konceptów, strategii, komunikacji oraz tworzenie innowacji.

- Netdive jest stworzoną w IQS technologią text miningu. Przykładem jej biznesowego wykorzystania może być analityka ocen i komentarzy pozostawianych przez klientów w sieci po doświadczeniach z danym produktem lub punktem obsługi. Jesteśmy w stanie dostarczać bieżących informacji o customer experience. Pracujemy nawet na kilku milionach danych na podstawie których powstają skategoryzowane raporty  ocenianych procesów, z możliwością ich porównana z benchmarkiem firmy i konkurencją oraz kluczowymi danymi wewnętrznymi klienta, np.: sprzedażą i marżą - powiedział Grzegorz Giza, Chief Growth Officer w IQS.

Autorskie prawa majątkowe do technologii brandspy – poprzednika platformy netdive – IQS nabyła w maju ubiegłego roku.

Netdive oferowany jest w formie miesięcznego abonamentu, z możliwością wypróbowania narzędzia podczas 14-dniowego bezpłatnego testu. IQS na konkretne zlecenia realizuje projekty w oparciu o platformę netdive, także z walidacją ilościową. Przy użyciu netdive powstał ostatni raport IQS – „Fleksitarianie nadchodzą”

Więcej o platformie netdive: www.netdive.net

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej