SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak pobrać filmy z platformy YouTube? Poradnik

W jaki sposób można pobrać materiały wideo z platformy YouTube? Przedstawiamy krótki poradnik, dzięki któremu pobierzesz filmy na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Fot. negativespaceFot. negativespace

Założona w 2005 roku amerykańska platforma wideo należąca obecnie do Alphabet Inc. (spółka macierzysta Google), jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wpływowych witryn w historii internetu. Serwis YouTube z pewnością zrewolucjonizował metody konsumpcji darmowych treści przez użytkowników i przyczynił się do rozwoju współczesnych social mediów. Jak wynika z informacji opublikowanych w 2017 roku przez Google, każdego miesiąca YouTube jest odwiedzany przez 1,5 mld zalogowanych użytkowników,  a na samych urządzeniach mobilnych użytkownicy spędzają średnio godzinę dziennie.

Mogłoby się wydawać, że w celu oglądania treści na serwisie użytkownik musi spełnić jeden warunek - mieć dostęp do internetu. Istnieje jednak alternatywa, a mianowicie pobranie klipu wideo i oglądanie offline, co jest świetną opcją, chociażby dla osób podróżujących samolotem.

Użytkownicy YouTube z Indii (i kilku innych krajów) mogą bez problemu pobierać filmy z platformy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Wówczas osoba korzystająca z tej funkcji może w trybie offline oglądać wideo w rozdzielczości 720p, a pobrane pliki są dostępne na urządzeniu przez 48 godzin. Ograniczenie to nie dotyczy użytkowników YouTube Premium, którzy mogą pobierać materiały w pełnej rozdzielczości.

Niestety darmowe oglądanie treści w trybie offline nie jest dostępne dla użytkowników z Polski, a co za tym idzie, w celu pobrania wideo należy zakupić subskrypcję YouTube Premium, lub skorzystać z alternatywnych programów umożliwiających pobieranie filmów platformy. Warto zaznaczyć, że pobieranie treści z platformy jest świetle polskiego prawa legalne. Użytkownik nie może jednak rozpowszechniać treści, do których nie ma praw autorskich.

Jak pobrać film z YouTube na smartfonie (YouTube Premium)?

Na niektórych urządzeniach mobilnych filmy i playlisty można pobierać tylko wtedy, gdy urządzenie wykorzystuje konkretny typ połączenia – domyślnym połączeniem jest zwykle sieć Wi-Fi. Aby zezwolić na pobieranie filmów przez sieć komórkową:

 1. Otwórz aplikację YouTube,
 2. Dotknij swojego zdjęcia profilowego,
 3. Wybierz Ustawienia,
 4. Wybierz Biblioteka i pobrania,
 5. Wybierz Połączenie do pobierania,
 6. Wybierz „Wszystkie typy połączeń”.

W celu pobierania filmów z serwisu YouTube na urządzeniach mobilnych należy uprzednio pobrać aplikację YouTube z AppStore (system iOS) lub Google Play (system Android). Następnie wystarczy uruchomić konkretny materiał wideo i wcisnąć przycisk “Pobierz”. Cena subskrypcji YouTube Premium wynosi 32,99 zł za miesiąc, jednakże serwis oferuje również bezpłatny miesiąc próbny.

Następnie należy uruchomić główne menu aplikacji i przejść do zakładki “Biblioteka”. Tam pojawi się zakładka “Pobrane”, gdzie zapisywane są wszystkie pobrane pliki.

W celu usunięcia pobranego materiału wystarczy kliknąć ikonkę trzech kropek na miniaturze wideo. Następnie należy użyć opcji “Usuń z pobranych”.

Alternatywa dla subskrypcji YouTube Premium

W celu pobrania treści z YouTube można również skorzystać z darmowej aplikacji zewnętrznej jak np. 4K Video Downloader. Oprogramowanie działa na większości popularnych systemów - Windows, macOS, Ubuntu czy Android. Poniżej przedstawiamy jak pobrać materiał z serwisu przy użyciu aplikacji dla systemu Windows:

 1. Pobierz aplikację 4K Video Downloader
 2. Zacznij instalację i na koniec zaznacz opcję “Lunch 4k Video Downloader”,
 3. Skopiuj link materiału z platformy YouTube, a następnie kliknij “Wklej link” w aplikacji,
 4. Wybierz rozdzielczość, w jakiej chcesz pobrać plik (im wyższa, tym więcej waży plik),
 5. Kliknij prawym przyciskiem na plik i zaznacz opcję “Odtwórz”,
 6. W celu usunięcia pliku kliknij prawym przyciskiem myszki na jego miniaturę w aplikacji i włącz opcję “Usuń plik”.

2021 rok w polskim YouTubie. Najchętniej oglądaliśmy Ekipę i stand-upy

YouTube podsumował rok 2021 w Polsce pod względem najpopularniejszych treści. Wśród filmów wideo największym powodzeniem cieszyła się Ekipa, a listę najpopularniejszych teledysków otwiera sanahVevo. Z kolei na nowej platformie Shorts najwięcej odbiorców przyciągnęli Czvjnik, Muffinaart oraz Justek Freestyle.

Youtube wprowadza nowe funkcje dla twórców

Na platformie Youtube pojawią się nowe funkcje dla twórców korzystających z Youtube Studio. Użytkownicy będą mogli ponownie wykorzystać szczegóły z poprzednich filmów w nowych materiałach wideo.

Dołącz do dyskusji: Jak pobrać filmy z platformy YouTube? Poradnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl