SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak sprawnie przenieść pliki z telefonu z system Android na iPhone'a? Poradnik

Jeśli zamierzasz zamienić swój smartfon z Androidem na iPhone’a i zastanawiasz się jak szybko i sprawnie przenieść dane i kontakty, to mamy dobre wieści. W tym poradniku dowiesz się jak przeprowadzić migrację plików z Androida na iOS.

Article

Zmiana telefonu może być stresująca, szczególnie w przypadku gdy nowe urządzenie działa na innym systemie operacyjnym. Wymiana modelu smartfona operującego na systemie Android na inne urządzenie działające w tym środowisku nie jest większym problemem, niezależnie od producenta sprzętu. Wówczas wszystkie pliki i kontakty można przenieść dzięki wykonaniu i pobraniu kopii zapasowej z chmury. Jest to możliwe dzięki usłudze Google Cloud, w której użytkownik może przechować dane.

Problem pojawia się, gdy użytkownik zamierza “przesiąść” się ze smartfona z Androidem na iPhone’a. Jako, że telefony te działają na systemie iOS, a kopie zapasowe wszystkich plików z urządzenia zapisywane są w chmurze Apple, a nie Google, to przeniesienie danych jest odrobinę bardziej skomplikowane, aczkolwiek jak najbardziej wykonalne. Poniżej przedstawiamy poradnik, dzięki któremu możliwe jest przeniesienie danych i kontaktów z telefonu z Androidem na iPhone’a.

Przed rozpoczęciem procesu przenoszenia danych należy upewnić się, że na urządzeniu z systemem Android włączona jest funkcja Wi-Fi. Dodatkowo, oba urządzenia muszą być podłączone do zasilania. Warto również sprawdzić, czy dane ze starego telefonu pomieszczą się na pamięci iPhone’a.

W celu przeniesienia danych z Androida na iOS należy najpierw pobrać aplikację “Przenieś do iOS” na urządzeniu z systemem Android. Następnym krokiem jest uruchomienie aplikacji i stuknięcie opcji “Dalej”.

Po włączeniu aplikacji na starym smartfonie, należy uruchomić iPhone’a i rozpocząć proces wstępnej konfiguracji. Kolejnym krokiem jest przejście do “Aplikacje i dane” gdzie znajduje się opcja “Przenieś dane z Androida”. Warto zaznaczyć, że jeśli konfiguracja została już wcześniej zakończona, to użytkownik musi wymazać urządzenie z systemem iOS i zacząć proces od nowa. Po uruchomieniu funkcji przenoszenia, należy stuknąć opcję “Dalej”.

Na ekranie iPhone’a pojawi się jednorazowy kod, który należy przepisać do aplikacji “Przenieś do iOS” na urządzeniu z Androidem. W tym momencie aplikacja poprosi o dostęp do danych i zatwierdzenie regulaminu. Po wpisaniu kodu i akceptacji, aplikacja poinformuje o konieczności podłączenia się do tymczasowej sieci Wi-Fi (zostanie ona automatycznie utworzona przez iPhone’a). Wystarczy zgodzić się na nawiązanie połączenia.

Kolejnym krokiem jest wybranie zawartości do przeniesienia, na urządzeniu z systemem Android i stuknięcie opcji “Dalej”. Urządzenia rozpoczną wtedy procedurę migracji danych. Gdy pasek wczytywania na urządzeniu z systemem iOS dojdzie do końca, dane zostaną przeniesione.

Gdy proces się zakończy należy stuknąć opcję “Dalej” na iPhonie i postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Należy zaznaczyć, że niektóre dane (muzyka, e-booki czy pliki PDF) można przenieść jedynie w sposób manualny (pod warunkiem, że pliki te są kompatybilne z systemem iOS). Natomiast przeniesione zostaną wszystkie zapisane kontakty, zdjęcia, wideo, konta pocztowe czy wpisy w kalendarzach.

UOKiK sprawdzi, czy nowe zasady prywatności na iPhone’ach i iPadach służą do promocji usługi reklamowej Apple

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podjął postępowanie wyjaśniające w sprawie nowych zasad prywatności i przetwarzania danych osobowych w systemie operacyjnym iOS działającym na iPhone’ach, iPadach i smart TV. Regulator sprawdzi, czy nowe zasady mogą służyć promocji własnej usługi reklamowej Apple.

iOS i iPadOS uaktualnione do wersji 15.2

Apple wydało oznaczoną symbolem 15.2 aktualizację systemów iOS i iPad OS dla swoich smartfonów i tabletów.

Dołącz do dyskusji: Jak sprawnie przenieść pliki z telefonu z system Android na iPhone'a? Poradnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl